Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Ponad 25 mln zł z funduszy europejskich zainwestowanych w rozwój przedsiębiorców – duże zainteresowanie pożyczkami unijnymi na Podkarpaciu.

Zgodnie z podpisanymi z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) umowami, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w Rzeszowie od ponad roku udziela pożyczek unijnych. Zainteresowanie pozyskaniem niskooprocentowanych pożyczek jest bardzo duże.

Pożyczki unijne to bardzo atrakcyjna forma finansowania przedsiębiorstw. W województwie podkarpackim skorzystało z nich już ponad 160 przedsiębiorców, a wnioski o kolejne cały czas są przyjmowane. Dlatego nowa pula środków doskonale uzupełni lukę na rynku w zakresie finansowania przedsięwzięć realizowanych przez MŚP. – mówi Janusz Hawrył Dyrektor Funduszu Pożyczkowego LFR. 

Nawet 1,2 mln zł dla jednego przedsiębiorcy

Nowością w tym instrumencie jest znacznie wyższa maksymalna kwota pożyczek, wynosząca do 600 tys. zł przy zakupie nowych środków trwałych, z okresem spłaty do 7 lat. Jeden przedsiębiorca może skorzystać z dwóch pożyczek, dzięki temu może uzyskać nawet 1,2 mln zł. W przypadku używanych maszyn, urządzeń i innych środków trwałych kwota pożyczki wynosi do 300 tys. zł, ze spłatą do 5 lat.

Preferencyjne zasady: tylko 1,87% i 0 zł prowizji

Przedsiębiorcy mogą otrzymać pożyczki unijne na preferencyjnych zasadach – z niskim i  stałym oprocentowaniem 1,87% w skali roku, które jest znacznie korzystniejsze od oprocentowania na zasadach rynkowych. Wyróżnikiem tej formy wsparcia obok niskiego oprocentowania, jest brak opłat i prowizji związanych z udzieleniem i obsługą pożyczek, co znacznie obniża koszty w prowadzonej działalności gospodarczej i zwiększa konkurencyjność na rynku.

Na co można przeznaczyć pożyczkę unijną?

Środkami pozyskanymi z pożyczki można sfinansować między innymi nabycie maszyn i urządzeń lub środków transportu na potrzeby własne. Innym sposobem wykorzystania pieniędzy z pożyczki może być zakup czy adaptacja  nieruchomości pod działalność produkcyjną lub usługową.

Jak otrzymać pożyczkę?

Każdy przedsiębiorca może liczyć na indywidualne podejście zgodne z potrzebami, uwzględniającymi specyfikę jego działalności, warunki i kondycję finansową firmy oraz poziom zabezpieczenia spłaty zobowiązań.

Każdy przedsiębiorca może liczyć na indywidualne podejście, uwzględniające specyfikę jego działalności, kondycję finansową firmy oraz proponowane zabezpieczenie. Pracownicy LFR w Rzeszowie udzielają bezpłatnej pomocy przy wypełnieniu wniosku o udzielenie pożyczki unijnej. Pod numerem telefonu 17 853 59 17 zainteresowani przedsiębiorcy mogą dowiedzieć się jak sprawnie złożyć wniosek i pozyskać niskooprocentowany kapitał na rozwój. Można również odwiedzić stronę www.pożyczkaunijna.pl lub www.przedsiebiorczepodkarpackie.pl w celu uzyskania informacji na temat pożyczek.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

  1. Urzędnicy z Rzeszowa biorą takie łapówki za załatwianie kasy z unii że łeb pęka tam powinno CBA siedzieć co dzień. Ferenc dawno powinien zrobić czystki w tej rodzinnej meafii.

Comments are closed.