30 października odbyła się uroczysta graduacja pierwszego rocznika studiów Aviation Management, prowadzonych od trzech lat przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Uroczystość uświetnił wykład dyrektora Lufthansy, która jest patronem anglojęzycznych studiów z zarzadząnia lotnictwem.3 lata temu WSIiZ, jako jedyna uczelnia w Polsce i jedna z 4 w Europie, wprowadziła unikatowe anglojęzyczne studia Aviation Management (zarządzanie lotnictwem). O studia na elitarnej odrębnej ścieżce kształcenia, oferowanej na ekonomii, ubiegało się sporo kandydatów z Polski i zagranicy. Upatrywali w nich szansę na gwarancję dobrej i ciekawej pracy w naziemnym sektorze lotniczym na całym świecie. Tym bardziej, że prognozy światowe przewidują znaczny wzrost zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę w tej branży.

– Uczelnia przyjęła wówczas 60 studentów m.in. z Polski, Ukrainy, Rumunii, Nigerii, zgodnie z założeniami projektu na „Do kariery na skrzydłach”, który przewidywał otwarcie takiej specjalności. Dzięki unijnemu wsparciu pierwszy rocznik studiował całkowicie za darmo – przypomina Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Jeszcze przed rozpoczęciem studiów uczelnia pozyskała wielu partnerów z całego świata, którzy mieli wpływ na program zajęć, a także praktyki dla studentów. Patronat nad Aviation Management objęła Lufthansa, co ma zapewniać studentom zajęcia prowadzone przez wyspecjalizowanych praktyków a także interesujące staże w swojej sieci.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Nabór na pierwszy projektowy rocznik pokazał, że istnieje zapotrzebowanie na tego typu studia, dlatego naturalna koleją rzeczy jest ich kontynuacja. Te studia stały się naszą wizytówką wyróżniającą nas w Polsce i w Europie, dlatego oczywiście również w nowym roku akademickim będą w naszej ofercie edukacyjnej – zapewnia Pasieczna.

Zdjęcie: WSIiZ

Reklama