Prof. dr hab. Sylwester Czopek będzie pełnił obowiązki rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego. Decyzję w tej sprawie podjął senat uczelni.

O powierzeniu prof. Czopkowi obowiązków rektora UR poinformował Dział Informacji i Promocji uczelni. Senat zdecydował, że prof. Sylwester Czopek, dotychczasowy prorektor ds. nauki, nową funkcję obejmie od piątku (18 grudnia).

Jak czytamy w przesłanym nam w komunikacie, prof. Czopek „deklaruje kontynuację inicjatyw podjętych przez ustępującego rektora prof. dra hab. Aleksandra Bobko oraz utrzymanie dotychczasowej sprawności decyzyjnej, merytorycznej i organizacyjnej”.

Prof. Aleksander Bobko musiał zrezygnować z funkcji rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego w związku z tym, że został wiceministrem nauki. UR poinformował jednocześnie, że procedura wyboru rektora uczelni na nową kadencję 2016-2020 rozpocznie się w lutym 2016 r.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Nowy rektor będzie wybrany prawdopodobnie w marcu 2016 r., natomiast stanowisko obejmie od 1 września 2016 r. To wynika z przepisów ustawy „Prawo o szkolnictwie wyższym”, które mówią, że kadencja kolegialnych i jednoosobowych organów uczelni publicznej trwa cztery lata i rozpoczyna się w dniu 1 września w roku wyborów, a kończy w dniu 31 sierpnia w roku, w którym upływa kadencja.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama