Reklama

Uniwersytet Rzeszowski wycofał się z pomysłu zmiany logo. Obecne zostanie zachowane. 

Poinformował o tym w czwartek dr Maciej Ulita, rzecznik UR. – W trosce o szeroko pojęty dobry wizerunek Uniwersytetu Rzeszowskiego, uwzględniając merytoryczne i emocjonalne argumenty środowiska akademickiego, jak również mieszkańców naszego regionu, Jego Magnificencja, prof. dr hab. Sylwester Czopek, Rektor UR, podjął decyzję o zachowaniu obecnie obowiązującego logo Uniwersytetu Rzeszowskiego – poinformował dr Ulita. 

Jednocześnie przekazał, że “budzący emocje projekt, będzie doraźnie występował w materiałach związanych z akcją #18URodziny”. – Tradycyjne obchody Święta Uniwersytetu przypadają na 7 czerwca – przypomina dr Maciej Ulita. 

Nowe logo UR zaprojektował absolwent Wydziału Sztuki UR – Michał Święcicki. Projekt wzbudził ogromne kontrowersje. Większość studentów skrytykowało logo. W internecie powstała nawet petycja do władz UR o zachowanie dotychczasowego logo. Petycję dotychczas podpisało ponad 1600 osób. 

“Nowy znak graficzny nie odzwierciedla wieloletniej tradycji Uniwersytetu Rzeszowskiego i bez dodatkowych wskazówek nie niesie żadnej treści. Jest przedmiotem kpin i żartów” – napisano w petycji, utworzonej przez Społeczność Akademicką UR. Stwierdzono też, że głosowanie w sprawie nowego logo odbyło się “z nagięciem mechanizmu demokratycznego – bez wcześniejszych konsultacji społecznych, ustaleń, zapytań”.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: