Lubaczowscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, którzy uprowadzili 42-latka. Uwięzili go w opuszczonym gospodarstwie. Tam go bili żądając zwrotu pieniędzy. Sprawcy zostali aresztowani.

Do zdarzenia doszło w czwartek po południu na jednej z ulic Lubaczowa. Do mężczyzny stojącego przy swoim samochodzie podjechał volkswagen transporter. Z samochodu wysiadł człowiek i siłą wciągnął 42-latka do pojazdu.

W samochodzie było jeszcze trzech mężczyzn. Pokrzywdzonemu skrępowali ręce, po czym wywieźli go do innej miejscowości. Mężczyzna przez ponad godzinę był przetrzymywany w opuszczonym budynku. Tam napastnicy zastraszali go i bili. Prawdopodobnie powodem były rozliczenia finansowe.

42-letni mieszkaniec gminy Lubaczów zaraz po tym, jak został uwolniony, opowiedział o wszystkim policjantom. Krótko po tym, funkcjonariusze wydziału kryminalnego zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 24 do 69 lat. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli zarzuty pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem, pobicia i zmuszania do określonego zachowania.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Wczoraj, na wniosek policji i prokuratury, sąd aresztował czterech podejrzanych na trzy miesiące. Grozi im kara co najmniej trzech lat pozbawienia wolności. Trwa prokuratorskie śledztwo, które ma wyjaśnić okoliczności przestępstwa i motywy działania sprawców.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama