Kiedyś organizacja skierowana wyłącznie do studentów. Dziś – do wszystkich, którzy po prostu chcą się sprawdzić w biznesie, od licealistów po emerytów. Obchodzące właśnie swoje 10. urodziny Inkubatory AIP zapraszają na StartUp Mixer.

Dzisiaj (21 stycznia) o godz. 19:00 w klubie Mikrofon przy ul. Matejki w Rzeszowie odbędzie się StartUp Mixer, czyli znana w środowisku startupowym impreza promocyjno-edukacyjna organizowana przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości.

Tym razem gośćmi specjalnymi będą założyciele największej sieci inkubatorów w Europie – Jacek Aleksandrowicz, Dariusz Żuk i Mariusz Turski.

– Spotkania skierowane są do początkujących przedsiębiorców z AIP oraz studentów, którzy zyskują unikalną możliwość spotkania się w nieformalnej atmosferze w gronie ekspertów i partnerów, by zaprezentować swój pomysł na biznes, wymienić się doświadczeniami i pomysłami. Najbliższy StartUp Mixer jest wyjątkowy – będziemy świętować 10. urodziny AIP – wyjaśnia Grzegorz Kolasiński, dyrektor Inkubatora AIP przy Uniwersytecie Rzeszowskim.

Podczas specjalnego panelu twórcy Inkubatorów AIP przybliżą historię organizacji, która sama w sobie jest dowodem, że początkowe trudności nie powinny nikogo zniechęcać. Warto bowiem pamiętać, że u swojego zarania Inkubatory AIP miały do dyspozycji jedynie kilka używanych komputerów zdobytych zresztą tylko dzięki uprzejmości jednej z firm.

W trakcie wydarzenia zostanie przyznany tytuł i statuetka StartUp Friendly dla uczelni, która zdaniem startupowców oraz przedstawicieli Inkubatorów AIP najbardziej wspiera rozwój przedsiębiorczości w regionie.

Uczestnicy spotkania poznają również historię Inkubatora przy Uniwersytecie Rzeszowskim. W przerwach natomiast będą mogli obejrzeć kilkudziesięciosekundowe filmiki, pokazujące w humorystyczny sposób, czym są Inkubatory AIP.

Z okazji 10-lecia w całej Polsce odbędzie dziesięć urodzinowych StartUp Mixerów. Oprócz Rzeszowa, na mixerowej mapie znalazły się także m.in. Kraków, Katowice, Warszawa.

W ramach urodzin 3 startupy rozwijające się w Inkubatorze Przedsiębiorczości przy UR staną do rywalizacji o tytuł Startup Roku 2014, będą to:

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– MotionBlur – firma świadczy usługi z zakresu fotorealistycznych wizualizacji architektonicznych i deweloperskich, wizualizacji wnętrz, produktów i materiałów reklamowych

– Biosphere – firma świadczy usługi z zakresu ekspertyz przyrodniczych oraz edukacji ekologicznej

– BeeYes – firma zajmuje się wprowadzeniem na rynek Unii Europejskiej kosmetyków na bazie jadu pszczelego

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości

Są praktyczną szkołą prowadzenia biznesu dla startupów. Umożliwiają przetestowanie pomysłów na rynku na preferencyjnych warunkach i bez konieczności rejestracji działalności gospodarczej lub spółki.

Inkubatory AIP to także jedyny ekosystem w Polsce umożliwiający uzyskanie finansowania na rozwój w najprostszym modelu inwestycji – 100/15, czyli 100 tys. zł za 15 proc. udziałów w startupie.

Dzięki tej innowacyjnej na skalę europejską sieci 42 inkubatorów od 2004 roku AIP pomogło rozwinąć się ponad 7000 startupom, a obecnie liczy ponad 1500 startupów. Wśród nich znalazły się m.in.: PhotoBlog.pl, MISBHV, Key2Print.

Więcej informacji: www.inkubatory.pl, @inkubatorypl, #inkubatorypl.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama