Fot. Wydawnictwo Kinder Kulka

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie – Oddział dla Dzieci i Młodzieży zaprasza na „Urodziny Misia”. Spotkanie z ilustratorką Gabrielą Cichowską odbędzie się 22 kwietnia.

Spotkanie online na platformie ClickMeeting rozpocznie o godz. 10:00. Aby wziąć w nim udział, należy się zarejestrować (TUTAJ), wpisując swoje imię i adres e-mail. Wstęp wolny. Podczas wydarzenia będzie możliwość zadawania Gabrieli Cichowskiej pytań na czacie. 

Urodzona w 1984 roku Gabriela Cichowska jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Pracuje jako pedagog w ASP im. Władysława Strzemieńskiego
w Łodzi. Artystka uprawia malarstwo, rysunek i grafikę, głównie na potrzeby książek dla dzieci i młodzieży. W swojej twórczości nawiązuje do tradycji polskiej ilustracji.

Dla renomowanego niemieckiego wydawnictwa Gimpel Verlag Gabriela Cichowska zilustrowała m.in. „Ostatnie przedstawienie panny Esterki” z tekstem Adama Jaromira – opowieść o ostatnich chwilach warszawskiego Domu Sierot prowadzonego przez Janusza Korczaka.

Z wybitną poetką i eseistką Julią Hartwig pracowała przy wznowieniu opowieści „Zguba Michałka” – historii o chłopcu, który zgubił gdzieś swój dobry humor. Współpracuje z pisarzem Przemysławem Wechterowiczem, któremu przygotowała ilustrację do książki pod tytułem „Baśń o zaczytanym Niedźwiedziu i o Króliku, który spadł z nieba”.

Spotkanie z Gabrielą Cichowską jest możliwe dzięki dofinansowaniu z Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok.

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama