Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News
Reklama

W niedzielę 21 października wybory samorządowe. Do rzeszowskich lokali wyborczych osoby niepełnosprawne będą mogły dotrzeć darmowym transportem. 

Jak poinformowała Agnieszka Krzywonos-Siwak z biura prasowego Urzędu Miasta w Rzeszowie, ratusz zapewnia bezpłatny transport osobom niepełnosprawnym do lokali wyborczych.  

Z darmowego transportu będzie można skorzystać w dniu głosowania od godz. 10:30 do 16:00. Potrzebę transportu osoby niepełnosprawnej należy zgłaszać telefonicznie pod numerem: 17 875 49 52 (telefon czynny w niedzielę).

Lokale wyborcze 21 października będą czynne od 7:00 do 21:00. Fundacja Batorego przypomina, jak oddać głos, żeby był on ważny. Każdy wyborca otrzyma zestaw kart do głosowania. Na każdej karcie, obok nazwiska kandydata, należy postawić jeden znak X. Wtedy na pewno głos będzie ważny

– Wspólnie z Państwową Komisją Wyborczą apelujemy o głosowanie za pomocą jednego, przemyślanego znaku X na jednej karcie oraz o niezamazywanie kratek i nie robienie dopisków. Pozwoli to komisjom szybciej policzyć głosy i nie będzie skutkowało niepewnością co do intencji osoby głosującej – mówi Joanna Załuska, dyrektorka programu Masz Głos Masz Wybór Fundacji Batorego.

Jeśli ktoś się pomyli, powinien zadbać o całkowite zaczernienie kratki z omyłkowo postawionym X, tak aby nie widać było żadnych krzyżujących się linii.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

5 KOMENTARZE

  1. Bo to dla znacznej większości mieszkańców temat nieistotny. Konwencja pisiorów. Nikt się już nie da nabrać. Po niedzieli pis pakuje walizki i odchodzi w siną dal z Rzeszowa.

  2. Dlaczego nie wolno wam pisać o tym co ważne dla Mieszkańców a niewygodne dla Ferenca?

    W czwartkowe popołudnie w Hotelu Prezydenckim w Rzeszowie odbyła się przedwyborcza konwencja PiS. Udział wzięli w niej m.in. marszałek Sejmu Marek Kuchciński, wojewoda Ewa Leniart, marszałek województwa Władysław Ortyl, senator Aleksander Bobko, kandydat na prezydenta Rzeszowa Wojciech Buczak.

Comments are closed.