Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Kara co najmniej 8 lat pozbawienia wolności grozi 25-latkowi, który jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa 30-letniego mężczyzny podczas imprezy alkoholowej w jednym z mieszkań w Rzeszowie. 

10 grudnia, po godz. 22:00, dyżurnego rzeszowskiej policji poinformowano, że w mieszkaniu przy ul. Wrzosowej zraniono mężczyznę. Policjanci ustalili, że w mieszkaniu, podczas imprezy alkoholowej, doszło do sprzeczki pomiędzy dwoma mężczyznami i kobietą.

– Jeden z mężczyzn ugodził niebezpiecznym narzędziem męża kobiety – relacjonuje asp. sztab. Magdalena Żuk z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Poszkodowany to 30-letni Rafał P., który z raną kłutą w okolicach brzucha trafił do szpitala. Sprawca uciekł z mieszkania. Funkcjonariusze na następny dzień, ok. godz. 14:00, zatrzymali podejrzanego – 25-letniego Patryka M., który ukrywał się u swojej rodziny.

Policjanci z komisariatu na Nowym Mieście ustalili, że 25-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Nisku. Młody mężczyzna miał być doprowadzony do zakładu karnego.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Śledztwo w sprawie zdarzenia na ulicy Wrzosowej wszczęła Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie. 25-latkowi przedstawiła zarzut usiłowania zabójstwa. Rzeszowski Sąd Rejonowy aresztował go na trzy miesiące.

– Do całego zdarzenia doszło na tle „miłosnego zawodu” – mówi Tomasz Kozak, szef rzeszowskiej prokuratury. Śledczy na razie nie ujawniają, jakim niebezpiecznym narzędziem Patryk M. zadał cios Rafałowi P. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama