Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

Co najmniej 8 lat więzienia grozi 72-letniemu Wiesławowi M., który próbował w Rzeszowie zabić swoją żoną. W piątek został aresztowany na trzy miesiące.

Wspólne śledztwo w tej sprawie prowadzą Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów i Komenda Miejska Policji w Rzeszowie. Do zdarzenia doszło w minioną środę, 26 lutego, około godz. 13:00 na jednej z posesji przy ul. Sędziszowskiej w Rzeszowie.

Z ustaleń śledczych wynika, że w trakcie prac porządkowych przed domem mąż zaatakował swoją żonę metalowym łomem. Kobieta została uderzona w głowę i prawą rękę, gdy zasłaniała się przed ciosami. 

– Kobiecie udało się wyswobodzić i uciec z posesji, dzięki reakcji sąsiadki, która widząc zdarzenie zaczęła krzyczeć – relacjonuje Agnieszka Hopek-Curyło, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. 

Wiesław M. został zatrzymany na terenie posesji przez policjantów. Jego żona doznała licznych ran głowy i ręki. Kobieta trafiła do szpitala. W piątek Wiesław M. w prokuraturze usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa żony i spowodowania u niej obrażeń ciała. 

Mężczyzna nie przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Prokuratura nie ujawnia ich treści.

Jak poinformowała Agnieszka Hopek-Curyło, w piątek Sąd Rejonowy w Rzeszowie zdecydował, że Wiesław M. najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie, o co wnioskowała prokuratura. 72-latkowi za usiłowanie zabójstwa żony grozi co najmniej 8 lat więzienia. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: