Policjanci z jasielskiego wydziału kryminalnego zatrzymali 26-letnią mieszkankę gminy Dębowiec, podejrzaną o kradzież. Kobieta kradła w sklepach odzież przy pomocy specjalnego magnesu.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępstw przeciwko mieniu pracowali w ostatnim okresie nad sprawą kradzieży sklepowych. Ustalili rysopis kobiety, która miała mieć związek z tymi przestępstwami.

Gdy śledczy zebrali informacje, z których wynikało, że podejrzewana o kradzieże kobieta znajduje się na terenie jednego z centrum handlowych w Jaśle, natychmiast do pracy przystąpili funkcjonariusze kryminalni.

W trakcie prowadzonej obserwacji, policjanci zauważyli na parkingu odpowiadającą rysopisowi kobietę. Wkrótce potem została zatrzymana. Okazała się nią 26-letnia mieszkanka gminy Dębowiec. Przeszukanie jej samochodu potwierdziło podejrzenia śledczych.

W aucie funkcjonariusze znaleźli reklamówki wypełnione markową odzieżą. Kobieta przyznała, że pochodzi ona z kradzieży sklepowych.

Policjanci zabezpieczyli również specjalny magnes, za pomocą którego podejrzana usuwała klipsy zabezpieczające z ubrań. Następnie swój łup chowała do plecaka lub torebki i wychodziła ze sklepów nie płacąc za towar.

Kobieta usłyszała już zarzut kradzieży. W trakcie przesłuchania przyznała się do winy i złożyła wyjaśnienia. Chce również dobrowolnie poddać się karze.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama