Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Na sześć dni zostanie zamknięta droga pomiędzy ulicą Lenartowicza i halą Podpromie w Rzeszowie. Rozpoczyna się budowa trzysegmentowego bloku.

O tym, że droga zostanie zamknięta, miasto poinformowało w sobotę (7 stycznia) na facebookowym profilu Rzeszów – stolica innowacji. Przejazd zostanie zamknięty 16 stycznia. „Inwestor tłumaczy to „koniecznością wykonania w śladzie drogi zabezpieczenia wykopu” – czytamy we wpisie.

Ponowne otwarcie planowane jest na 21 stycznia. Ale to nie koniec zmian. „Od tego dnia łącznik będzie węższy, więc do 13 lutego będzie obowiązywał tam ruch wahadłowy lub jednokierunkowy. Decyzja w tej sprawie zapadnie początkiem lutego” – informuje miasto. 

To nie pierwszy raz 

Łącznik między ul. Lenartowicza a halą Podpromie po raz pierwszy został zamknięty 27 grudnia 2022 roku. Deweloper nie uprzedził jednak, że nie będzie przejazdu. Po interwencji mieszkańców sąsiednich bloków ratusz zobowiązał inwestora do przedstawienia harmonogramu prac.

Działka, na której znajduje się droga, jest w prywatnych rękach, ale właściciel, czyli spółka Residence, ma obowiązek zapewnić przejazd i przejście mieszkańcom. To wynika z umowy podpisanej siedem lat temu z miastem, która dotyczyła zamiany nieruchomości.

Przy i nad łącznikiem ul. Lenartowicza z drogą przy hali Podpromie powstanie nowy blok. Będzie się składał z trzech segmentów. Po prawej i lewej stronie będą dwa ośmiopiętrowe skrzydła połączone czteropiętrową przewiązką nad drogą. 

Budowa potrwa półtora roku. W budynku będzie 115 mieszkań. Na parterze lokale usługowe, a w podziemiach dwupoziomowy parking. Inwestorem jest Capital Towers.

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama