Zdjęcie: Pixbay
Reklama

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie ostrzega przed gęstą mgłą w kilku powiatach naszego regionu, także w Rzeszowie. 

Ostrzeżenie dotyczy powiatów: dębickiego, jarosławskiego, kolbuszowskiego, leżajskiego, lubaczowskiego, łańcuckiego, przeworskiego, ropczycko-sędziszowskiego, rzeszowskiego i Rzeszowa. Zaczyna ono obowiązywać w sobotę od godz. 20:30, do niedzieli do 10:30. 

– Prognozuje się gęste mgły w zasięgu których widzialność może wynosić miejscami od 50 m do 200 m – poinformowało WCZK. Podobne ostrzeżenie od 18:30 wprowadzono na terenie powiatów mieleckiego, tarnobrzeskiego, niżańskiego i Tarnobrzega. 

Policja przypomina kierowcom o włączaniu świateł przeciwmgłowych przednich, jednocześnie ze światłami z mijania. Światła przeciwmgielne tylne włączamy, tylko gdy widoczność mamy mniejszą niż 50 m.

– Apelujemy do kierowców o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Drogi miejscami nadal są oblodzone, zalega na nich warstwa śniegu. Droga hamowania w takich przypadkach wydłuża się, dlatego kierowcy powinni zachować odpowiednią odległość między pojazdami – mówi podkom. Dominika Kopeć z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: