Kolejne dwa dni upłyną na Podkarpaciu pod znakiem marznących opadów. Na drogach i chodnikach w całym województwie znowu zrobi się niebezpiecznie. To nie pierwsze marznące opady na Podkarpaciu w ostatnim czasie.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dziś nowe ostrzeżenie dla Podkarpacia. Obejmuje ono teren całego województwa. Sytuacja może być trudna we wszystkich powiatach – jest to ostrzeżenie drugiego stopnia. Obowiązywać będzie od piątku 23 stycznia od godziny 15:00 do niedzieli 25 stycznia do godziny 10:00. Jego prawdopodobieństwo to 80%.
Marznące opady na Podkarpaciu w styczniu
Marznące opady na Podkarpaciu są niebezpieczne, ponieważ wywoływać mogą gołoledź. Ta stanowi poważne zagrożenie dla kierowców i pieszych. Przypomnijmy, że podobna sytuacja miała miejsce pod koniec grudnia i w połowie stycznia. Na chodnikach zrobiło się wówczas ekstremalnie ślisko. Podkarpacka policja apelowała wówczas o zachowanie szczególnej ostrożności. Zwracała się także do kierowców o zmniejszenie prędkości i zwiększenie odstępu między pojazdami, unikanie gwałtownych manewrów, dostosowanie stylu jazdy do warunków pogodowych, a także, jeśli to możliwe, odłożenie podróży.
(AM)
Czytaj więcej:
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.
![Wypadkowy weekend na drogach pod Rzeszowem. 7 wypadków, 10 rannych i 30 kolizji [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/wypadek-rzeszow3-1-218x150.jpg)




![Groźny pożar na drodze wojewódzkiej. Ciężarówka z żywnością stanęła w płomieniach [ZDJĘCIA] pożar ciężarówki OSP Nawsie](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/pozar-ciezarowki-OSP-Nawsie-218x150.jpg)









![Największa estakada w Polsce powstaje na Podkarpaciu. Zmieści się pod nią wieża Mariacka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/estakada-es26-babica-jawornik-wieza-mariacka-fotgddkia-218x150.jpg)




















![Piękna zima i trudne warunki w Bieszczadach. Straż Graniczna i GOPR ćwiczyli na nartach [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/strazgraniczna-gopr-zima2026-bieszczady-218x150.jpg)
![Zamek w Łańcucie otwiera sezon. Możecie już podziwiać turystyczną perełkę Podkarpacia [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/zamek-lancut-zima1-218x150.jpg)





![Wypadkowy weekend na drogach pod Rzeszowem. 7 wypadków, 10 rannych i 30 kolizji [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/wypadek-rzeszow3-1-100x70.jpg)


![Największa estakada w Polsce powstaje na Podkarpaciu. Zmieści się pod nią wieża Mariacka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/estakada-es26-babica-jawornik-wieza-mariacka-fotgddkia-324x235.jpg)