Reklama

Do nawet -20 stopni C może dzisiaj spaść w nocy temperatura. Przed silnymi mrozami na Podkarpaciu ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Silne mrozy mogą wystąpić w nocy 30 na 31 grudnia. IMGW ostrzega, że temperatura minimalna może wynieść -20 st. Celsjusza w kotlinach karpackich i obniżeniach terenu, do – 15 st. C na pozostałym terenie.

Prognozowana średnia prędkość wiatru od 2 km/h do 10 km/h. Komunikat jest ważny od godz. 19:00 do jutra do godz. 9:00.

O wrażliwość i troskę o tych, którzy nie są w stanie zapewnić sobie odpowiednich warunków do przetrwania trudnego okresu zimowego, do mieszkańców Podkarpacia apeluje wojewoda Małgorzata Chomycz-Śmigielska.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Na terenie Podkarpaciu funkcjonują 23 placówki noclegowe dla osób bezdomnych: 12 dla mężczyzn (w tym 1 hostel), 5 dla kobiet, 2 dla kobiet z dziećmi oraz 4 tzw. łączone. Łącznie placówki dysponują 753 miejscami stałymi.

W przypadku wystąpienia szczególnie trudnych warunków atmosferycznych placówki są w stanie przyjąć dodatkowo 195 osób, co daje łącznie 948 miejsc. Ponadto 100 placówek prowadzi wsparcie w zakresie dożywiania, w tym 29 jadłodajni.

Pod numerem 987 można uzyskać informacje o placówkach przygotowanych do przyjęcia osób w sezonie jesienno-zimowym oraz zgłosić potrzebę udzielenia pomocy osobie zagrożonej.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama