„Nie podawaj swojej lokalizacji”, „Uważaj, co publikujesz”, „Nie przyjmuj obcych do znajomych”, „Nie podawaj numeru telefonu” – apelują uczniowie z IV LO w Rzeszowie. Nagrali film, na którym pokazują, jak niebezpieczne mogą być skutki zamieszczania nierozważnych informacji w internecie.

W filmie „Nigdy nie wiesz, kto na ciebie patrzy” wzięli udział uczniowie klasy 3G IV LO im. Mikołaja Kopernika w Rzeszowie. Uczestniczyli w piątej edycji projektu „Bezpieczna e-szkoła” zrealizowanego przez Fundację „5 Medium”. Ma on na celu podniesienie u młodych osób kompetencji w zakresie świadomego i bezpiecznego korzystania z internetu.

Film stworzony przez licealistów kierowany jest szczególnie do gimnazjalistów, ale także każdego użytkownika sieci.

– Dotyczy niebezpieczeństw, na które naraża się każdy „wrzucając” swoje życie do mobilnych aplikacji czy też portali społecznościowych. Ma on za zadanie przestrzec przed konsekwencjami, jakie niesie za sobą nieprzemyślane udostępnianie informacji na swój temat, gdyż te mogą trafić w ręce niepowołanych osób – mówi Martyna Horbaczek, która odpowiadała za montaż nagrania.

Film zostanie zaprezentowany w dwóch rzeszowskich gimnazjach – Gimnazjum nr 8 im. Armii Krajowej oraz Gimnazjum nr 9 im. Królowej Jadwigi.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama