Zdjęcie: Materiały 21. BSP

Ok. 550 km pokonają uczestnicy V Rajdu Rowerowego Weterana – Zlotu Gwieździstego Weterana. Podhalańczycy wystartują w najbliższy poniedziałek (22 maja) w Rzeszowie.  

Rajd Podhalańczyków będzie jednym z najdłuższych w Polsce. Żołnierze pokonają na rowerach trasę z Rzeszowa do Giżycka (ok. 550 km) i 28 maja wraz z innymi uczestnikami z Polski wezmą udział w centralnych uroczystościach Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa w Giżycku.

Podhalańczycy wyruszą w najbliższy poniedziałek w Rzeszowie z kompleksu koszarowego dowództwa 21. Brygady Strzelców Podhalańskich (ul. Hoffmanowej 4) o godz. 9:00. Z 21. BSP wystartuje 5 żołnierzy, weteranów i poszkodowanych.

Tuż po starcie, ok. 10:00, złożą wiązankę i zapalą znicz w Racławówce pod Rzeszowem na mogile poległego w Afganistanie kolegi, żołnierza 1 Batalionu Strzelców Podhalańskich – śp. st. chor. Jana Kiepury.

– Rowery, na których pojadą żołnierze, będą specjalnie przygotowane i oflagowane w taki sposób by weterani byli widoczni z daleka – informuje kpt. Konrad Radzik, rzecznik podhalańczyków.

Weterani 21. BSP brali udział we wszystkich organizowanych rajdach rowerowych. W szeregach podhalańczyków służy kilkuset weteranów i uczestników misji zagranicznych, a wśród nich jest kilkudziesięciu weteranów poszkodowanych.

Ideą uczestnictwa podhalańczyków w V Rajdzie Rowerowym Weterana jest m.in. jest przypomnienie o działaniach weteranów poza granicami Państwa, o ich wkładzie w budowanie pokoju na świecie, uhonorowania poległych żołnierzy, a także uczczenia obchodów „Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa”.

W rajdzie wezmą udział weterani z wielu jednostek wojskowych z kraju. Wystartują z różnych garnizonów i będą jechać po wyznaczonych trasach do Giżycka.

Trasa Rajdu Podhalańczyków:

– 22 maja – Rzeszów – Racławówka – Janów Lubelski

– 23 maja  – Janów Lubelski – Zemborzyce Tereszyńskie

– 24 maja – Zemborzyce Tereszyńskie – Siedlce

– 25 maja – Siedlce – Łomża

– 26 maja  – Łomża – Giżycko

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama