Fot. Materiały prasowe Teatru im. W. Siemaszkowej. Na zdjęciu Mariola Łabno-Flaumenhaft

Wyjątkowy i niezwykle klimatyczny zapowiada się czwartkowy wieczór (17 października) w rzeszowskim Teatrze im. W. Siemaszkowej. Szykujcie się na VII edycją Najazdu Awangardy. 

Najazd Awangardy odbędzie się w Szajna Galerii „Siemaszki”. Początek o godz. 19:03. „Najazd…” jest okazją do zapoznania się z twórczością lokalnych poetów. Stanowi dobry pretekst do dyskusji na temat kształtu współczesnej poezji, poznania rządzących nią nurtów i tendencji.

W ramach spotkania zaprezentowane zostaną wiersze najlepszych poetów Podkarpacia, od debiutantów po nazwiska doceniane i nagradzane na ogólnopolskim rynku wydawniczym.

Impreza promująca poezję podkarpackich twórców, jest organizowana przez Teatr im. Wandy Siemaszkowej we współpracy z Klubem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich w Rzeszowie oraz Sekcją Twórczości Literackiej Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Gospodarzem wieczoru będzie znakomity poeta, autor artykułów naukowych i felietonów dr Stanisław Dłuski – pomysłodawca i kurator wydarzenia. Wiersze zaprezentują aktorzy „Siemaszki” – Mariola Łabno-Flaumehaft i Wojciech Kwiatkowski. Opiekę artystyczną nad całością objął dyrektor Teatru, reżyser teatralny i sympatyk słowa pisanego – Jan Nowara.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

W tym roku usłyszymy utwory Jana Belcika, Jakuba Bolca, Jana Borcza, Stanisława Dłuskiego, Piotra Duraka, Kamila Flagi, Tomasza Herdzika, Mariusza Kalandyka, Krystyny Lenkowskiej, Ryszarda Mścisza, Yousefa Sh’hadeh, Andrzeja Sondeja, Natalii Szumnej, Jacka Świerka, Jana Tulika, Arkadiusza Tuziaka, Mirosława Welza i Małgorzaty Żureckiej.

Będziemy napawać się też dźwiękiem. Muzykę i poezję połączy Mariola Łabno-Flaumenhaft, która wykona piosenki z repertuaru legendarnej Marlene Dietrich. Wstęp na VII Najazd Awangardy – 2 zł.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama