Zdjęcie: Materiały Starostwa Powiatowego w Rzeszowie
Reklama

Ok. 5 mln zł zainwestowała działająca w branży odzieżowej firma Vissavi, która w Parku Naukowo-Technologicznym Rzeszów-Dworzysko otworzyła nową siedzibę. 

Vissavi na rynku działa od 2001 r., na początku zatrudniała tylko trzy osoby, przez pierwsze trzy lata importowała końcówki kolekcji znanych zagranicznych marek i sprzedawała je w Polsce. Od 2004 r. firma zajmuje się projektowaniem, produkcją oraz sprzedażą odzieży damskiej własnej marki. w Vissavi obecnie pracuje. 80 osób. Na potrzeby firmy pracuje też ok. 20 zakładów – podwykonawców.

Nowa siedziba Vissavi to centrum projektowo-logistyczne. Budynek o powierzchni ok. 2 tys. m kw. powstał na terenie PNT „Rzeszów-Dworzysko”. Znajdują się w nim m.in. pracownia projektowa i konstrukcyjna, studio fotograficzne oraz dział przygotowania produkcji z magazynem tkanin i dodatków krawieckich.

Alina Blok, wiceprezes Vissavi, twierdzi, że park „Rzeszów-Dworzysko” to świetne miejsce na inwestycje. Vissavi ma obecnie 16 sklepów firmowych w największych miastach Polski, m.in. w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie i Rzeszowie. Swoje kolekcje sprzedaje także w Niemczech i na Słowacji.

PNT „Rzeszów – Dworzysko” z pełnym uzbrojeniem ma ponad 83 h. Zarządza nim powiat rzeszowski. Park znajduje się blisko autostrady A4, drogi ekspresowej  S19 oraz lotniska Rzeszów-Jasionka. Inwestorzy mogą w parku korzystać z ulg podatkowych.

Na terenie PNT zainwestowało już 12 przedsiębiorstw. Władze powiatu rzeszowskiego przewidują, że pracę na terenie firm, które wejdą do parku, znajdzie docelowo nawet 3000 osób. 

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.p

Reklama