Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News
Reklama

Jednego Serca Jednego Ducha w parku Sybiraków, ale bez publiczności. Koncert w Boże Ciało tym razem tylko online. 

Drugi rok z rzędu Jednego Serca Jednego Ducha boryka się z problemami. Oczywiście z powodu pandemii koronawirusa. W 2020 roku w Boże Ciało impreza się nie odbyła.
 
W zamian TV Trwam transmitowała specjalny materiał, który nagrano wcześniej w studio. Właściwy koncert przesunięto na wrzesień, ale i wtedy liczba osób, które mogły wysłuchać go na żywo, została ograniczona do 5 tys. W poprzednich latach publiczności na JSJD było nawet osiem razy liczniejsza. 
 
Surowe obostrzenia
 
W tym roku Boże Ciało przypada w czwartek, 3 czerwca. Pechowo organizowanie koncertów w plenerze jest dozwolone dopiero od piątku, 4 czerwca. Na przesunięcie wydarzenia jego organizatorzy się jednak nie zdecydowali. 
 
Dlaczego? Najwyraźniej uznali, że zorganizowanie koncertu w – dajmy na to – niedzielę, 6 czerwca, nie ma wielkiego sensu. Nowe zasady pozwalają bowiem na koncerty w plenerze z udziałem maksymalnie 250 osób (bez uwzględnienia w pełni zaszczepionych) i to pod warunkiem, że widzom udostępniona zostanie jedynie połowa dostępnych miejsc. 
 
250 zamiast 40 tys.? A do tego zerwanie z tradycją? Nikogo to nie urządza. – Wcześniejsze zapowiedzi rządu były zdecydowanie bardziej obiecujące, ale nie chciałbym się wdawać w dywagacje – mówi ks. Andrzej Cypryś, jeden z organizatorów koncertu.
 
– Postanowiliśmy zostać przy koncercie w Boże Ciało, bo taka jest jego idea. Nie chcemy, by Rzeszów w to święto milczał. Przy pomocy telewizji i internetu dotrzemy z piękną wymową w najdalsze zakątki świata – zapowiada ks. Cypryś. 
 
Kilkadziesiąt występów 
 
Jednego Serca Jednego Ducha 2021 zaplanowano na godz. 19:00. Transmisja na żywo dostępna będzie m.in. – TUTAJ i TUTAJ
 
Wydarzenie otworzy półgodzinny występ supportów. Potem rozpocznie się koncert główny, podczas którego wystąpią artyści tacy jak Józef Skrzek, w latach 70. związany z Breakout Tadeusza Nalepy, i Andrzej Lampert, śpiewak operowy, laureat Szansy na Sukces. 
 
W programie znajdą się również: Jan Budziaszek, Hubert Kowalski, Beata Bednarz, New Life’m: Marcin Pospieszalski, Joachim Mencel, Agnieszka Musiał, Robert Cudzich, Piotr Jankowski, Lidia Pospieszalska, Tony Melendez, Dariusz “Maleo” Malejonek, Leopold Twardowski, Agnieszka Cudzich, Piotr Cudzich, ks. Jakub Bartczak, Barbara Pospieszalska, Paweł Dusza, Katarzyna Bogusz, Justyna Kopiszka, Aneta Nurcek, Marcin Spenner, Piotr Łukaszewski, Łukasz Kluczniak, Daniel Pomorski, Tomas Celis Sanchez, a także Orkiestra i Chór Jednego Serca Jednego Ducha.
 
(cm)
 
redakcja@rzeszow-news.pl
Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: