Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Podpisano umowę z firmą, która wyremontuje budynek przy ul. Litewskiej w Rzeszowie. Powstanie tam ośrodek wsparcia dla osób chorych na alzheimera.

Rzeszowska firma budowlana „Profbud”, która wygrała przetarg na remont budynku przy ul. Litewskiej, przedstawiła już harmonogram prac – potrwają one do listopada.

Modernizacja polegać będzie na wymianie wewnętrznych instalacji, budowie przyłącza wodociągowego, rozbiórce części budynku i dostosowaniu go do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także zagospodarowaniu przyległego terenu, gdzie powstaną m.in. alejki, zewnętrzna siłownia, i miejsca postojowe.

Pierwsza w Rzeszowie

Ośrodek zacznie działać w grudniu. Będzie to pierwsza tego typu placówka w Rzeszowie. Znajdzie się w niej miejsce dla 25 podopiecznych. Przyjmowane będą osoby z otępieniami, w tym chorzy na alzheimera. Ośrodek zapewni im profesjonalną opiekę oraz terapię przez 8 godzin dziennie.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Program zajęć terapeutycznych ma być dostosowany do indywidualnych potrzeb wszystkich podopiecznych. Planujemy zajęcia ze stymulacji funkcji językowych, pobudzające zmysły i usprawniające funkcje poznawcze, oraz treningi samodzielności. Wszystko po to, aby jak najdłużej zapewnić osobom chorym sprawność fizyczną i intelektualną – tłumaczy Monika Konopka z biura prasowego magistratu. 

Koszty remontu budynku przy ul. Litewskiej wraz z zapewnieniem wyposażenia oszacowano na 3,1 mln zł. 2,7 mln zł przekaże na inwestycję Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama