Dwa stare, nieestetyczne miejskie słupy ogłoszeniowe w centrum Rzeszowa zostaną wymienione. Nowe będą podświetlone i obrotowe. Trzeci przetarg został ogłoszony.

Jak dowiedzieliśmy się w ratuszu, prezydentowi Tadeuszowi Ferencowi nie podobają się obecne słupy. Koszty nowych nie są jeszcze znane. Ostateczne projekty i koszty poznamy po rozstrzygnięciu przetargu, który potrwa do 20 listopada.

Do dwóch poprzednich przetargów nie zgłosiła się żadna firma. Po konsultacjach z potencjalnymi wykonawcami wydłużono termin realizacji.

– Jeżeli nie wystąpią niespodziewane problemy, to do końca roku słupy pojawią się przy wejściu do Trasy Podziemnej i przy skrzyżowaniu al. Cieplińskiego z al. Piłsudskiego – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Nowe słupy mają mieć kształt cylindryczny, o wysokości od 4,8 do 5,2 m i średnicy od 1,8 do 2,3 m. Obracana i podświetlana zawartość będzie umieszczona za estetyczną szybą która ochroni plakaty przed deszczem. Na razie nie ma w planach stawiania kolejnych słupów.

(wb)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama