Zdjęcie: Ewa Szyfner / Rzeszów News

Fizyka, chemia, biotechnologia… Brzmi nudnie i nieciekawie? Na pewno nie dla organizatorów Dnia Odkrywców – Interaktywnego Pikniku Wiedzy, którzy już dziewiąty raz będą w Rzeszowie prezentować jaśniejszą stronę nauki.

Do Rzeszowa już 9 czerwca zawita po raz kolejny Dzień Odkrywców – Interaktywny Piknik Wiedzy, który w stolicy Podkarpacia odbędzie się już po raz dziewiąty. Organizatorem imprezy jest firma Polimedia we współpracy z Politechniką Rzeszowską.

Dzień Odkrywców to cykliczna impreza popularyzująca naukę i technikę w formie rodzinnego pikniku, dedykowanego dzieciom, młodzieży szkolnej oraz rodzicom. Z roku na rok cieszy się ona coraz większym zainteresowaniem. Celem wydarzenia jest zwiększenie zainteresowania nauką i techniką oraz nowoczesnymi metodami przekazywania wiedzy poprzez sensoryczny, interaktywny model edukacji.

W tym roku swoje osiągnięcia podczas Dnia Odkrywców prezentować będą koła naukowe PRz. Oznacza to, że podczas Pikniku będzie królowała fizyka, chemia, robotyka, wzornictwo przemysłowe, awionika, logistyka, informatyka, inżynieria środowiska i biotechnologia. Nie zabraknie też wysokich napięć i pokazów transformatorów Tesli.

Z kolei grupy rekonstrukcji historycznych będą prezentować stroje dawne, przedmioty codziennego użytku, a także uzbrojenie ochronne i ofensywne ze swoich epok – od wczesnego średniowiecza po XIX wiek. Nie zabraknie także widowiskowych pojedynków wojów, zbrojnych czasów krucjat i rycerstwa epoki Grunwaldu.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Będzie można spotkać się także ze sztuką – malarstwem, rzeźbą, metaloplastyką i ceramiką. Organizatorzy tej naukowej imprezy zamierzają również zaakcentować dwie rocznice, jakie w tym roku mamy okazję obchodzić – 100-lecie odzyskania Niepodległości i 160 lat kolei w Rzeszowie.

W planach wydarzenia jest przewidziane również spotkanie z gościem specjalnym. Tym razem będzie to Wiktor Niedzicki – dziennikarz radiowy i telewizyjny, autor programu „Laboratorium”, wykładowca akademicki. Spotkanie z nim zostało zaplanowane na godz. 18:30 w auli V1 budynku V PRz.  

Sam Piknik ma odbyć się z kolei przed budynkiem V PRz w godz. 11:00-18:00. Dotychczas Piknik odbywał się w rejonach Zamku Lubomirskich i Polskiego Radia Rzeszów. W tym roku ze względu na zaangażowanie uczelni, to właśnie na al. Powstańców Warszawy zdecydowano przenieść imprezę.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama