Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News
Reklama

Całkowicie lub częściowo zostaną w czwartek (31 maja) zamknięte rzeszowskie ulice w związku z uroczystościami Bożego Ciała. Policjanci będą kierować ruchem i organizować objazdy.

Główne uroczystości Bożego Ciała w Rzeszowie rozpoczną się o godz. 9:00. Zamknięty zostanie czasowo ruch pojazdów na Placu Farnym, gdzie odbywać się będzie uroczysta msza święta. Procesja wyruszy po mszy z Pl. Farnego, następnie przejdzie ulicami 3 Maja, Zamkową, Lisa Kuli, Cieplińskiego, Sokoła do klasztoru oo. Bernardynów.

– Utrudnienia na tych ulicach mogą potrwać do godz. 12:00. Ulice 3 Maja, Zamkowa i Lisa Kuli będą w czasie przejścia procesji czasowo zamknięte dla innych uczestników ruchu – poinformowała Komenda Miejska Policji w Rzeszowie. 

Od ok. 10:45 do ok. 12:00 wszystkie autobusy MPK kursujące od ronda Dmowskiego do ul. Lisa Kuli następnie Dąbrowskiego, Hetmańska, Kopisto kursować będą objazdem przez ul. Mochnackiego, Hoffmanowej, Unii Lubelskiej następnie trasą bez zmian.

Wszystkie autobusy kursujące od Dąbrowskiego, Hetmańskiej, Kopisto do ul. Lisa Kuli kursować będą objazdem przez Kilara, Szopena, Targową, Pl. Wolności i dalej trasą bez zmian. Autobusy linii nr 10 i 35 kursujące w kierunku centrum kursować będą do ul. Langiewicza trasa bez zmian, następnie ul. Unii Lubelskiej, Kilara i dalej w kierunku przystanków końcowych.

W czwartek zostaną zorganizowane też okazjonalne procesje, które mogą prowadzić do utrudnień na trasach przejazdów poszczególnych miejskich autobusów. Na trasach objazdów obowiązują wszystkie przystanki.

Kolejne procesje wyruszą:

– Parafia Miłosierdzia Bożego (Osiedle Biała) o godz. 10.45 procesja przejdzie ulicami Malowniczą i Kardynała Karola Wojtyły. Planowany czas przejścia – około godziny.

– Parafia pw. Św. Józefa Kalasancjusza ul. Lwowska 125. O godz. 11.30 procesja wyjdzie z kościoła parafialnego – ul. Mazowiecką do ul. Bałtyckiej, ul. Bałtycką do ul. Marcina Filipa i dalej do końca ul. Marcina Filipa do bloku nr 68, gdzie zakończy się około godz. 13.00 – 13.30. 

– Parafia pw. Św. Józefa przy ul. Pl. Św. Józefa procesja w godzinach od 12.20  do 14.00, od kościoła przy Placu Św. Józefa, ul. Jarową przejdzie do skrzyżowania ul. Jarowej, Podkarpackiej i Beskidzkiej, następnie ul. Beskidzką do skrzyżowania z ul. Karkonoską, po czym będzie kontynuowana tą ulicą do zakończenia procesji;

– Parafia Rzymskokatolicka pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa Katedra Al. Wł. Sikorskiego 21, procesja rozpocznie się około godz. 13 z parkingu koło Katedry. Przejdzie Al. Władysława Sikorskiego do skrzyżowania z ul. Nowowiejską. Następnie procesja przejdzie ul. Sienną, Ładną i Zieloną, gdzie nastąpi zakończenie procesji około godz. 14;

– Parafia pw. Św. Józefa przy ul. Partyzantów o godz. 13.30 procesja przejdzie od kościoła ulicami Partyzantów, przetnie ul. Maczka w kierunku osiedla 1000-lecia. Ołtarze usytuowane będą przy ul. Partyzantów w połowie ul. Jasnej, przy ul. Kosynierów i kapliczce przy ul. Sienkiewicza. 

– Parafia pw. Błogosławionej Karoliny Kózki w godz. 13.40 – 15.00 procesja przejdzie ulicami Kościelną, Dukielską, Św. Jana z Dukli, Krynicką, Krośnieńską, Sanocką i powrót ul. Kościelną;

– Parafia pw. Św. Rodziny przy ulicy Solarza w godz. 12.45 do godz. 14.30, procesja przejdzie od placu kościelnego ul. Solarza w prawo, następnie ulicami Kotuli, Zbyszewskiego i Solarza w kierunku kościoła;

– Parafia pw. Judy Tadeusza (Osiedle Kmity) w godzinach 13.30 – 15.00 procesja przejdzie ulicami Chruściela, Bohaterów, Langiewicza, Wita Stwosza do kościoła;

– Parafia pw. Narodzenia NMP w godzinach od 11.30 do 12.45 procesja wyruszy z kościoła parafialnego ul. Staroniwską 78 w kierunku początku ul. Staroniwskiej 174 do Kościoła Górnego

– Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbe ul. Św. Rodziny 4 (osiedle Bzianka) w godz. ok.10.45 – 12.00 przejście od kościoła parafialnego na ul. Św. Rodziny, dalej ul. Św. Jakuba, następnie ul. Dębicką od skrzyżowania z ul. Św. Jakuba w stronę osiedla Przybyszówka;

– Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Krasnem procesja rozpocznie się około godz. 11.15, przejdzie drogą powiatową w stronę Szkoły Podstawowej, w kierunku Strażowa. Dalej procesja skręci w drogę gminną i powróci drogą parafialną obok plebanii do zabytkowego kościoła, wyjdzie na drogę powiatową do kościoła nowego. Procesja potrwa do godz. 12.30.

Od 17:00 do północy w związku z trwającym w Parku Sybiraków koncertem ,,Jednego Serca Jednego Ducha” (godz. 18:30-23:00) w rejonie ulic Krakowskiej, Okulickiego, Wyzwolenia, Ofiar Katynia, Broniewskiego mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu. 

Parkingi dla autokarów:

– WOG, Krakowska 11D – wjazd od ul. Witosa. Na parking wjeżdża sam kierowca, a wcześniej podwozi uczestników koncertu bliżej placu. Wejście i wyjście na parking dla kierowcy od ul. Krakowskiej. Parking pomieści 19 autokarów.

– Lidl, ul. Krakowska 30B

– Hipermarket Bi1, Aleja Wincentego Witosa 21

– Unimet, Aleja gen. Okulickiego 20

– PKS Rzeszów, Aleja Wyzwolenia 6

– FRAC & Carrefour, ul. Obrońców Poczty Gdańskiej 14,

– WORD, Al. Wyzwolenia 2

– Giewont, aleja Okulickiego 12

– Parking, ul. Wspólna 4

Parkingi dla samochodów osobowych:

– CH Nowy Świat, Krakowska 20

– CH Nowy Świat, Ofiar Katynia

–  Kaufland, ul. Okulickiego 14

– CH Rotunda, ul. Okulickiego 10

– Stacja paliw WATKEM, ul. Okulickiego 16

– Kościół pw. MB Różańcowej, Orla 17

– Hipermarket Bi1, al. Witosa 21

– Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania, ul. Sucharskiego 2

– FRAC & Carrefour, ul. Obrońców Poczty Gdańskiej 14,

– Giewont, al. Okulickiego 12

– Wzdłuż ul. Baczyńskiego

– Parking, al. Wyzwolenia 2

– Parking, ul. Wspólna 4

– TESCO, ul. Broniewskiego 1

Policja przypomina o stosowaniu się do przepisów ruchu drogowego w trakcie parkowania oraz wyborze właściwego miejsca parkingowego, które nie będzie utrudniało przejazdu innych pojazdów. 

Zarówno uczestników procesji, koncertu i kierowców, policjanci proszą w tym dniu o zachowanie szczególnej uwagi w miejscach trwających uroczystości.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.