Zdjęcie: Materiały prasowe

Universal Robots wystartował z cyklem bezpłatnych warsztatów „Seminar in the Box”. W czwartek (4 kwietnia) odbędą się w Rzeszowie. Trwają zapisy. 

Firma Universal Robots w 2008 r. wprowadziła na rynek pierwszy robot współpracujący (cobot). 1 kwietnia rozpoczęła cykl spotkań pt. „Seminar in the Box”. Praktyczne warsztaty programowania i obsługi robotów współpracujących odbędą się w całej Polsce. Do udziału w nich zaproszeni są m.in. kierownicy zakładów produkcyjnych, dyrektorzy produkcji, inżynierowie automatyki, specjaliści utrzymania ruchu. Seminaria są bezpłatne.

Uruchomiono już rejestrację na 20 warsztatów. Rzeszów jest na liście miast, gdzie takie warsztaty się odbędą się w czwartek, 4 kwietnia. Rejestracja na www.universalrobotsevents.com. – Udział w praktycznych warsztatach może być pierwszym krokiem w kierunku automatyzacji procesów produkcyjnych z wykorzystaniem cobotów – podkreśla Marcin Gwóźdź, menedżer ds. rozwoju sprzedaży w Polsce w Universal Robots.

Jakie procesy można zautomatyzować z cobotami? Czym różni się robot współpracujący od tradycyjnego robota przemysłowego? W jaki sposób zaprogramować cobota? Jak szybko robot współpracujący może rozpocząć pracę w firmie? – m.in. na takie pytania uczestnicy poznają odpowiedzi podczas seminariów.

Każdy warsztat „Seminar in the Box” trwa 6 godzin i rozpoczyna się wprowadzeniem na temat technologii robotów współpracujących i możliwych zastosowań. Największym blokiem jest 3-godzinna, praktyczna sesja programowania i obsługi cobotów UR. Przewidziany jest także czas na dyskusję i indywidualne rozmowy z ekspertami. 

Seminaria przeznaczone są dla grup liczących około 20 osób. Z bezpłatnych szkoleń dotyczących cobotów korzysta już ponad 50 tys. użytkowników z ponad 130 krajów.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama