Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Rowerzyści, hulajnogiści – pilnujcie się! W czwartek (23 maja) w Rzeszowie policjanci mają na was wyczulone oko.

Celem masowych kontroli kierujących jednośladami jest ograniczenie zdarzeń drogowych z ich udziałem. Rowerzyści, hulajnogiści i osoby poruszające się urządzeniami transportu osobistego należą do grupy „niechronionych uczestników ruchu drogowego”.

W czwartek funkcjonariusze ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, przy wsparciu kolegów z komisariatów, od rana prowadzą „działania kontrolno-prewencyjne” wobec cyklistów. 

– Mundurowi nie tylko będą egzekwować obowiązujące przepisy, ale też będą uświadamiać, że bezpieczeństwo, w dużej mierze zależy od nich samych – poinformowała asp. sztab. Magdalena Żuk, rzecznik rzeszowskiej policji. 

Funkcjonariusze zwracają uwagę na zachowanie rowerzystów i osób poruszających się hulajnogami elektrycznymi. Cykliści będą poddawani kontroli stanu trzeźwości. Kontrole są prowadzone zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych oraz przejazdów dla rowerzystów.

Policjanci przypominają, że rowerzystów i hulajnogistów nie chronią poduszki powietrzne, ani karoseria pojazdu. – Z pozoru niegroźne zdarzenie drogowe, może być dla nich poważne w skutkach – podkreślają mundurowi. 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama