Zdjęcie: Policja.pl

Zwłoki 70-letniego mężczyzny znaleziono w poniedziałek przed południem w jednym z budynków na terenie Głogowa Małopolskiego koło Rzeszowa. 

Jak informowaliśmy, po godz. 11:00 do Głogowa Młp. wysłano nieoznakowane policyjne radiowozy, gdy chwilę wcześniej, ok. 10:30, Komenda Miejska Policji w Rzeszowie została poinformowana o odnalezieniu zwłok mężczyzny.

Jak udało nam się dowiedzieć, policjanci na terenie prywatnej posesji odkryli zwłoki 70-letniego mężczyzny. Na miejscu zdarzenia był również prokurator Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. 

– Ze wstępnych oględzin wynika, że mamy do czynienia z zabójstwem. Na ciele mężczyzny ujawniono obrażenia, które mogły powstać w wyniku mechanizmu kryminalnego i udziału osób trzecich – mówi nam Artur Terlecki, wiceszef Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Policjanci poszukują siostrzeńca

Jak na razie policjanci nie zatrzymali sprawcy. Nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, poinformował, że funkcjonariusze poszukują 46-latka, który może mieć związek ze śmiercią 70-latka.

Pierwotnie była mowa o tym, że poszukiwany, który uciekł z posesji przed przyjazdem policjantów, jest siostrzeńcem ofiary. Okazało się, że to bratanek. – Najprawdopodobniej wcześniej pomiędzy nimi mogło dojść do awantury – dodaje nadkom. Szeląg.

Wieczorem policja opublikowała zdjęcie poszukiwanego mężczyzny, w nocy w Krakowie zatrzymano 46-letniego Mirosława M. 

Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że 70-latek kilkukrotnie został uderzony w głowę. Na miejscu zdarzenia pracowała policyjna ekipa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora. Zabezpieczyła ślady niezbędne do ustalenia szczegółowego przebiegu i okoliczności śmierci 70-letniego mężczyzny.   

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama