Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Policjanci zatrzymali 46-letniego Mirosława M., podejrzewanego o doprowadzenie do śmierci 70-letniego mężczyzny w podrzeszowskim Głogowie Małopolskim.

– Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów wczoraj w nocy w Krakowie – poinformował we wtorek nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Mirosława M. zauważyli policjanci krakowskiego oddziału prewencji ok. godz. 23:40 na ulicy Grodzkiej. – Na ich widok próbował się ukryć w jednej z bram. W trakcie legitymowania okazało się, że jest poszukiwany – dodaje nadkom. Szeląg. 

46-latek noc spędził w policyjnym areszcie w Krakowie. Dzisiaj, 21 stycznia, po Mirosława M. pojechali rzeszowscy funkcjonariusze, którzy przewiozą go do Rzeszowa, gdzie z jego udziałem zostaną przeprowadzone czynności procesowe. 

Mirosław M. to bratanek zmarłego 70-latka. Uciekł z domu w Głogowie Młp., gdzie doszło do tragedii, przed przyjazdem policjantów. W poniedziałek wieczorem policja opublikowała wizerunek poszukiwanego Mirosława M.

46-latek, podejrzewany o doprowadzenie do śmierci mieszkańca Głogowa Młp., jest już w rękach policjantów. Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie. Jest ono prowadzone pod kątem zabójstwa. 

Policja o odnalezieniu zwłok 70-letniego mężczyzny została poinformowana w poniedziałek, 20 stycznia, ok. godz. 10:30. Zmarłego w jego domu znaleźli członkowie rodziny. Mężczyzna najprawdopodobniej został kilkukrotnie uderzony w głowę.

– W wyniku odniesionych obrażeń zmarł – przekazuje nadkom. Adam Szeląg. 

Funkcjonariusze ustalili, że związek z tym zdarzeniem może mieć 46-letni bratanek zmarłego. Według policji, najprawdopodobniej między mężczyznami doszło do awantury.

(ram)

redakca@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama