Zdjęcie: Google Maps
Reklama

To nie będzie kosmetyka. Trzeba wymienić okna, podłogi, instalacje i wyremontować łazienki. Miasto szuka firmy, która przygotuje dokumentację dla ponadstuletniego liceum. 

Budynek III LO przy ulicy Szopena wpisany jest do Gminnej Ewidencji Zabytków Miasta Rzeszowa. Dlatego wykonawca nie będzie miał łatwego zadania. – Modernizację musi wykonać zgodnie z wytycznymi konserwatora – mówi Beata Sitnik, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Rzeszowa.

Do zrobienia jest wiele. Przejścia pomiędzy dwoma skrzydłami budynku zostaną poszerzone. Trzeba wymienić okna, drzwi, podłogi oraz parapety, naprawić schody i pomalować ściany.

Do tego jeszcze wymiana instalacji elektrycznych i centralnego ogrzewania. W skrzydle południowo-wschodnim, dawniej zajmowanym przez gimnazjum, zostaną wymienione grzejniki, odremontowane łazienki, modernizacji doczeka się wentylacja i pomieszczenia dydaktyczne. Będzie też remont elewacji budynku. 

Projekt przebudowy szkoły jest już gotowy. Teraz miasto szuka firmy, która opracuje dokumentację wykonawczą. Rozstrzygnięcie przetargu planowane jest w lutym, podpisanie umowy w marcu.

– Przebudowa szkoły powinna rozpocząć się w przyszłym roku, ale niewykluczone, że uda się to zrobić jeszcze w tym – mówi Beata Sitnik. – Na zewnątrz do uporządkowania jest jeszcze kanalizacja wodno-ściekowa, planujemy także remont ogrodzenia – zapowiada zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji.

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama