Zdjęcie: Pixabay
Reklama

W podrzeszowskiej Jasionce działa izolatorium dla wszystkich osób, które otrzymały dodatni wynik w kierunku SARS-CoV-2. Z izolatorium mogę też korzystać osoby u których podejrzewa się zakażenie i czekają na wynik.

Każda osoba, która nie wymaga hospitalizacji, a jest zarażona, może skorzystać z bezpłatnego pobytu w izolatorium. Utworzono je w Pałacu Ostoya w Jasionce. Iolatorium gwarantuje opiekę medyków, trzy posiłki dziennie, TV w każdym pokoju, WiFi i telefon.

Aby tam trafić, wystarczy otrzymać od lekarza rodzinnego (bądź innego lekarza) skierowanie i zlecenie na transport – jeżeli jest potrzebny. Izolatorium utworzono z myślą o domownikach osób chorych, by nie musieli odbywać obowiązkowej kwarantanny. 

Każdy pacjent dostaje pulsoksymetr, termometr bezdotykowy, ma dostęp do koncentratora tlenu zwykłego oraz wysokoprzepływowego. Ponadto, realizowane są recepty wystawione przez dotychczasowych lekarzy. Pacjent może wykonać test RT PCR, antygenowy lub LAMP.

W sytuacjach szczególnych można wykonać badanie krwi, RTG, KT klatki piersiowej itp. W izolatorium pracuje zespół, który ma doświadczenie z poprzedniej fali koronawirusa. Obiekt  ma 4,5 ha, jest przy nim duży park, wygodne pokoje, TV, internet, telefon, własną kuchnię.

W razie pogorszenia stanu zdrowia pacjenta, izolatorium współpracuje z ratownictwem medycznym oraz oddziałami COVID-19. Ważne telefony do izolatorium to: 517 299 901, 17 772 33 33 (recepcja) i 517 306 368 (lekarz koordynujący).

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama