Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News

We wtorek o godz. 16:30 na lotnisku w Jasionce wylądował Embraer 195. Na jego pokładzie było 94 Polaków, którzy przylecieli z Mediolanu i Rzymu.

Specjalny rejs zorganizowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych, a operatorem lotu były Polskie Linie Lotnicze LOT. Bezpośrednio z lotniska w Jasionce Polacy zostali przewiezieni pięcioma autokarami pod eskortą policji i służb sanitarnych do Ośrodka „Rewita Solina”, gdzie zostaną poddani 14-dniowej kwarantannie w związku z epidemią koronawirusa. 

W trakcie obsługi pasażerów na lotnisku w Jasionce zastosowano środki bezpieczeństwa. Pracownicy lotniska byli ubrani w specjalne kombinezony, pasażerom mierzono temperaturę, wszyscy mieli założone maseczki ochronne.

Jak wcześniej informowały służby wojewody podkarpackiego, na pokład samolotu mogły wejść wyłącznie osoby, które nie wykazywały symptomów zakażenia koronawirusem. Ośrodek w Solinie, gdzie Polacy przejdą kwarantannę, został wyizolowany.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Pobyt naszych rodaków w żaden sposób nie narazi mieszkańców Podkarpacia na ewentualny kontakt z osobą tam przebywającą – zapewniała w poniedziałek Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik wojewody podkarpackiego.

 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama