W kwietniu rusza nowy sezon biegowy w Rzeszowie. Nowością triathlon

1
Reklama

Trzy biegi pod patronatem banku PKO BP, Ultramaraton Podkarpacki, SPAR-ing, “Bieg na Piątkę”, a do tego po raz pierwszy w Rzeszowie triathlon. 8 kwietnia 11. Półmaraton Rzeszowski zainauguruje w stolicy Podkarpacia nowy sezon biegowy. 

 

Jednym z organizatorów imprez biegowych jest stowarzyszenie Rzeszów Biega. Pierwsze zawody czekają nas w niedzielę 8 kwietnia – 11. Półmaraton Rzeszowski (21 km). Start i meta na al. Kopisto obok Centrum Handlowego Millenium Hall, gdzie również będzie biuro zawodów. Trasa będzie prowadziła ulicami centrum Rzeszowa oraz przez malownicze tereny wzdłuż Wisłoka. 

Biegacze będą mieli do pokonania dwie pętle trasy. Biegł główny wystartuje o godz. 10:00. Limit zawodników wynosi 1600. Do czwartku na półmaraton zapisało się ok. 1300 zawodników. Zapisy internetowe trwają do 1 kwietnia na stronie runrzeszow.pl

Równolegle z półmaratonem odbędzie się 4. PKO Rzeszowska Sztafeta Półmaratońskagdzie dystans półmaratonu zostanie podzielony na cztery odcinki (5 km, 5 km, 6 km, 5 km). Limit sztafet wynosi 80, dotychczas zapisało się 50. 

Za zwycięstwo w półmaratonie przewidziana jest główna nagroda w wysokości 2 tys. zł. Taką samą nagrodę otrzyma również najlepszy Polak. 

Pomóż Zuzi i Michałowi

Biorąc udział w 11. Półmaratonie Rzeszowskim będzie można pomóc Zuzi i Michałowi. 7-letnia Zuzia urodziła się m.in. z przepukliną oponowo-rdzeniową. Dziewczynka potrzebuje specjalnych ortez, które umożliwią jej chodzenie. Zuzia jest podopieczną Fundacji Słoneczko.

Z kolei 17-letni Michał zachorował na nowotwór mózgu. Po operacjach powstały powikłania wymagające rehabilitacji. Michał jest podopiecznym Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”.

Zaangażowanie zawodników, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Zuzi i Michała” i dotrą z nią do mety, zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO BP przekaże darowiznę dla obydwu osób.

Kartki będzie można odbierać w Biurze Zawodów w Millenium Hall 7 kwietnia w godz. 15:00-18:00 i w dniu zawodów 8 kwietnia w godz. 7:00-9:30. Uczestnicy Rzeszowskiej Sztafety Półmaratońskiej również mogą przyłączyć się do akcji.

Do udziału w akcji “biegnę dla Zuzi Michała” zachęca Jan Karwański, dyrektor regionu bankowości detalicznej PKO BP w Lublinie. – Z roku na rok do Rzeszowa przyjeżdża coraz więcej zawodników z Polski, jak i ze świata – podkreśla Karwański. 

W dotychczasowych akcjach “biegnę dla…” w Rzeszowie udało się zebrać ok. 200 tys. zł. – Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja półmaratonu nie będzie zimowa – dodaje Mirosław Wierzbicki ze stowarzyszenia Rzeszów Biega. – Na trasie półmaratonie będą punkty odżywcze – mówi Piotr Kowal z Rzeszów Biega. 

Kolejną imprezą biegową będzie już piąta edycja Ultramaratonu Podkarpackiego na czterech dystansach: 30, 50, 70 i 115 km. Zapisy na utramaraton, który odbędzie się 12 maja, trwają na stronie ultramratonpodkarpacki.pl. 

SPAR-ing, triathlon, Maraton, Bieg Niepodległości

2 czerwca (sobota) z kolei odbędzie się trzecia edycja SPAR-ingu. Tym razem będzie to bieg wieczorny na dystansie 10 km. Sparing odbędzie się na Stadionie Miejskim przy ulicy Hetmańskiej 69. Bieg główny odbędzie się o godz. 20:00. Przed biegiem głównym przeprowadzone zostaną biegi młodzieżowe na dystansach od 300 m do 800 m. Zapisy również na runrzeszow.pl.

17 czerwca do Rzeszowa zawita triathlon. – To nowość – mówi Marcin Stopa, sekretarz miasta Rzeszowa. Triathlon odbędzie się na dwóch dystansach: ¼ IM i ⅛ IM. Imprezę organizuje Stowarzyszenie Rozwoju Triathlonu Swim Tri Rzeszów. Na krótszym dystansie podczas pływania trzeba będzie pokonać 475 m, potem 22 km na rowerze i 5,25 km biegiem. Dłuższy dystans to odpowiednio: 950 m, 45 km i 10,5 km. 

– Pływać będziemy na żwirowni, potem jazda rowerem w kierunku ul. Jana Pawła, bieganie zaplanowane jest na bulwarach. Trzeba mieć swój rower. Zapewniamy pełną ochronę w wodzie i na drodze, a także posiłek regeneracyjny – mówi Bogdan Serwiński ze Swim Trim Rzeszów

Biuro zawodów będzie na parkingu nad Wisłokiem przy firmie Pratt & Whitney Rzeszów przy ul. Żeglarskiej. Udział w triathlonie jest płatny. Ceny zaczynają od 129 zł. Im bliżej zawodów, tym cena wzrasta. Zapisy na stronie www.swimtri.pl. Nie ma limitu zawodników. 

 – Chcemy, by triathlon na stałe zagościł do Rzeszowa. To sport, który stosunkowo mało obciąża stawy, harmonijnie rozwija dziecko. To sport też wymagający, ale cała rodzina może aktywnie spędzić czas – podkreśla Bogdan Serwiński.   

Na kolejną imprezę biegową trzeba będzie poczekać jesieni. 6 października odbędzie się 4. Bieg na Piątkę (5 km) o Puchar Pratt & Whitney Rzeszów. 7 października z kolei zaplanowano szóstą edycję Maratonu Rzeszowskiego (42 km). 11 listopada zaś odbędzie się 6. Bieg Niepodległości (10 km). Zapisy na runrzeszow.pl. 

W 2017 roku we wszystkim imprezach biegowych w Rzeszowie wzięło udział ok. 13 tysięcy osób. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.