Zdjęcie: Wydawnictwo WAM

Ksiądz Adam Boniecki, były redaktor naczelny „Tygodnika Powszechnego”, otworzy trzecią edycję cyklu „W labiryncie świata”. Organizuje go Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Gośćmi spotkania „O życiu i nadziei”, które odbędzie się 30 marca (środa) o godz. 17:00 w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie, oprócz ks. Adama Bonieckiego, będzie Aleksandra Potoczek – reżyserka filmowa, autorka filmu „xABo: Ksiądz Boniecki”. Spotkanie poprowadzi Anna Goc, autorka książki „Boniecki. Rozmowy o życiu”.

Wcześniej uczestnicy spotkania obejrzą dokument „xABo: Ksiądz Boniecki”. „xABo” to inicjały używane przez księdza Adama Bonieckiego w „Tygodniku Powszechnym”. Po nałożeniu na ks. Bonieckiego w 2011 roku zakazu przez zwierzchników kościelnych było to jedyne miejsce, w którym ksiądz mógł publikować swoje teksty.

„xABo: Ksiądz Boniecki” to intymny portret człowieka, który mimo osiągnięcia sędziwego wieku nadal jest aktywnym członkiem Kościoła, żywo zajmującym się jego kondycją. 

Do tej pory film otrzymał wiele ważnych nagród, m.in. Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Flahertiana” w Perm oraz Nagrodę im. Macieja Szumowskiego za szczególną wrażliwość na sprawy społeczne na Krakowskim Festiwalu Filmowym 2020. Produkcja powstała przy wsparciu rzeszowskiej WSIiZ. 

Po projekcji filmu przewidziano rozmowę z gośćmi, a tuż po niej paneliści odpowiedzą na pytania publiczności. Treść pytań można przesłać na adres: bow@wsiz.edu.pl lub zadać w trakcie wydarzenia. Aby wziąć w nim udział, należy pobrać bilet. Rejestracja ruszy w piątek (4 marca). Po spotkaniu będzie można kupić książki autorstwa ks. Adama Bonieckiego.

„W labiryncie świata” to cykl paneli organizowany przez WSIiZ, klasztor oo. Dominikanów w Rzeszowie we współpracy z „Tygodnikiem Powszechnym”. Pierwsza edycja cyklu odbyła się w roku akademickim 2018/2019. Gośćmi byli do tej pory m.in.: ks. abp. Grzegorz Ryś, o. Ludwik Wiśniewski OP, prof. Aleksander Hall oraz Szymon Hołownia.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama