Zdjęcie: Piotr Flis / Rzeszów News

Około 100 tysięcy złotych wyda Urząd Miasta w Rzeszowie na remont mostu Lwowskiego. Pracę mają rozpocząć się w przyszłym miesiącu, potrwają blisko miesiąc.

– W lipcu jest mniejszy ruch. Będzie mniej utrudnień w ruchu dla mieszkańców – uważają urzędnicy, którzy na przyszły miesiąc zaplanowali remont nawierzchni i wymianę barierek na moście Lwowskim.

Most Lwowski jest jednym z najczęściej używanych i najbardziej obciążanych przez samochody. Codziennie przejeżdża przez niego ogromna ilość aut i autobusów. Ostatni raz był remontowany w 2001 roku. – Przeszedł wtedy gruntowną modernizację. Ze starych elementów zachowano tylko konstrukcję – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Po gruntownym remoncie urzędnicy obiecywali, że bez kolejnego remontu generalnego most wytrzyma od 20 lat. – Chcemy go wyremontować szybciej. Ogłosiliśmy już przetarg na wybór wykonawcy prac. Powinien się rozstrzygnąć jeszcze w czerwcu, tak by w lipcu wykonawca mógł wejść z pracami – mówi Chłodnicki. – Wybraliśmy lipiec ze względu na mniejszy ruch w okresie wakacyjnym, a prace, które zaplanowano nie powinny być uciążliwe dla mieszkańców – uważa rzecznik prezydenta.

Zaplanowany remont ma objąć nie tylko wymianę nawierzchni chodników i barierek, ale w niektórych miejscach zostanie wymieniona też nawierzchnia jezdni. Wstępny koszt inwestycji szacuje się na około 100 tys. zł. Remont potrwa około miesiąca.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama