Zdjęcie: Rzeszów News
Reklama

Około 100 tysięcy złotych wyda Urząd Miasta w Rzeszowie na remont mostu Lwowskiego. Pracę mają rozpocząć się w przyszłym miesiącu, potrwają blisko miesiąc.

– W lipcu jest mniejszy ruch. Będzie mniej utrudnień w ruchu dla mieszkańców – uważają urzędnicy, którzy na przyszły miesiąc zaplanowali remont nawierzchni i wymianę barierek na moście Lwowskim.

Most Lwowski jest jednym z najczęściej używanych i najbardziej obciążanych przez samochody. Codziennie przejeżdża przez niego ogromna ilość aut i autobusów. Ostatni raz był remontowany w 2001 roku. – Przeszedł wtedy gruntowną modernizację. Ze starych elementów zachowano tylko konstrukcję – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Po gruntownym remoncie urzędnicy obiecywali, że bez kolejnego remontu generalnego most wytrzyma od 20 lat. – Chcemy go wyremontować szybciej. Ogłosiliśmy już przetarg na wybór wykonawcy prac. Powinien się rozstrzygnąć jeszcze w czerwcu, tak by w lipcu wykonawca mógł wejść z pracami – mówi Chłodnicki. – Wybraliśmy lipiec ze względu na mniejszy ruch w okresie wakacyjnym, a prace, które zaplanowano nie powinny być uciążliwe dla mieszkańców – uważa rzecznik prezydenta.

Zaplanowany remont ma objąć nie tylko wymianę nawierzchni chodników i barierek, ale w niektórych miejscach zostanie wymieniona też nawierzchnia jezdni. Wstępny koszt inwestycji szacuje się na około 100 tys. zł. Remont potrwa około miesiąca.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ:

16 KOMENTARZE

  1. Panie Dec w Panu jedyna nadzieja. Czy dałoby sie dolożyc do tego remontu iluminacje ledowa jak na kolorowym moscie. Niewielki koszt a most wygladalby nowoczesniej. I znowu ledy nie takie drogie. Nawet nie musza byc kolorowe i biale tez podkresla architektore mostu.

  2. Ścieżki raczej nie będzie, nawet nie ma tam warunków aby ją wybudować, to ma być remont, nie przebudowa. Prace będą obejmować wymianę nawierzchni na chodnikach oraz wymianę nawierzchni na jezdni.

  3. Prezydent jezdzi mercedesem a biskup pewnie bentleyem(?) a w parku papieskim maja mu montowac fontanne za 5 milionow z budzetu obywatelskiego… to sa koszta 🙂 Za bardzo bym nie liczyl na sciezke rowerowa, nie wystarczy. Musisz zejsc na moscie z roweru i go preprowadzic stojac obok. To nic ze wtedy zajmujesz miejsca x2 i Ty + rower. Takie jest prawo

Comments are closed.