Zdjęcie: Pixabay

Profilaktyka skuteczniejsza niż późniejsze leczenie – z takiego założenia wyszedł Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 1 w Rzeszowie, który w lutym organizuje akcję „Biała sobota”. 

„Biała sobota” organizowana jest w ramach Światowego Dnia Walki z Rakiem. Udział rzeszowskiego szpitala w akcji oznacza, że w sobotę (1 lutego) będzie bezpłatnie można skorzystać z porad onkologicznych, porad w zakresie profilaktyki nowotworowej w ginekologii onkologicznej, onkologii klinicznej, a także radioterapii onkologicznej.

Ponadto, będzie można wykonać bezpłatnie badania mammograficzne, USG piersi i RTG klatki piersiowej. – Będzie można wykonać również badania krwi: morfologię, biochemię a także inne, które podczas porady zaleci lekarz – informuje Tadeusz Pióro, dyrektor Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 w Rzeszowie.

Badania i porady onkologiczne będą wykonywane i udzielane w Wojewódzkiej Przychodni Onkologicznej. Aby wziąć udział w „Białej sobocie” wcześniej należy się zarejestrować. 1 lutego rejestracja w WPO będzie czynna w godz. 8:30-10:30.

Od 10:00 do 14:00 w gabinetach przychodni będą udzielane porady lekarskie. W tym czasie będzie funkcjonował również Kliniczny Zakład Radiodiagnostyki Obrazowej, gdzie na podstawie skierowania wydanego w tym dniu przez lekarza udzielającego porad, będzie można wykonać badanie mammografii, USG piersi oraz RTG klatki piersiowej.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W przypadku, gdy zarejestrowani pacjenci nie zdążą wykonać badań we wskazanych godzinach, wyznaczony zostanie dodatkowy termin. 

Regularne badania pozwalają wykryć chorobę i wprowadzić odpowiedni proces leczenia. – – – Pamiętajmy o profilaktyce, która jest najlepszą metodą walki z nowotworem. Zachęcamy do wykonania badań i skorzystania z fachowej porady lekarskiej podczas „Białej soboty” – – mówi Tadeusz Pióro.

oprac. (jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama