Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News

Na początek na próbę od maja do lipca będzie z Rzeszowa do Łańcuta nowa linia autobusowa 57. Radni wyrazili zgodę na podpisanie porozumienia.

Rada Miasta Rzeszowa we wtorek niemalże jednogłośnie zgodziła się, by od maja z Rzeszowa do Łańcuta jeździły miejskie autobusy, obsługiwane przez MPK, na nowej linii 57. Kursy będą do końca lipca br. Jeśli się sprawdzą, umowa między Łańcutem a Rzeszowem zostanie przedłużona. Miasto rozważa także na wakacjach uruchomienie weekendowych kursów do Łańcuta.

Z proponowanej treści umowy między samorządami wynika, że plan kursowania linii 57 zakłada po cztery kursy dziennie w każdą stronę od poniedziałku do piątku. W Rzeszowie „57” będzie swój kurs rozpoczynała na Dworcu Lokalnym i zakończy w Łańcucie na przystanku zlokalizowanym na Podzwierzyńcu. Autobus będzie zatrzymywał się na 9 przystankach w Rzeszowie i na 7 w Łańcucie.

„57” z Rzeszowa z Dworca Lokalnego ma wyruszać o 5:35, 8:45, 13:40 i o 16:00, natomiast w Łańcucie nowa linia ma startować z przystanku „Podzwierzyniec  Śruby” o godzinach: 6:25, 10:02, 14:00 i 17:34.

– Porozumienie między miastami zostanie podpisane najprawdopodobniej w czwartek. Na takie rozwiązanie zdecydowaliśmy się, ponieważ w tym kierunku jeździ bardzo dużo samochodów – mówi Anna Kowalska, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

Trudno się z tym nie zgodzić. Przez samo rondo Pobitno, które znajduje się na trasie do Łańcuta, codziennie jeździ ponad 15 tys. pojazdów. W drugą stronę – 16,5 tys. – Prowadzimy politykę zrównoważonego transportu. To też gest dla mieszkańców gmin, w których jest dobra wola współpracy – mówi Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

Cena biletów na trasie Rzeszów – Łańcut będzie tak jak obecnie funkcjonuje na terenie miasta, czyli 3 zł (bilet normalny) i 1,5 zł (bilet ulgowy).

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama