Zdjęcie: Kamil Pudełko / Rzeszów News
Reklama

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie dołączył do grona współorganizatorów tegorocznego Pikniku Nauki “Eksploracje”. WDK będzie odpowiedzialny za jedną z części pikniku – “Seans”. 

“Eksploracje” odbędą się w dniach 24-26 maja. Piknik nauki zagości w centrum miasta w pobliżu rzeszowskiego zamku Lubomirskich, placu AK i fontanny multimedialnej. Tam odbędzie się główna część wydarzenia – sobotni, rodzinny piknik, gdzie czekać będą stoiska wystawców z całej Polski.

Podobnie jak w 2018 roku, będzie można wziąć udział w niedzielnej Wyprawie nad rzeszowski Zalew organizowanej przez “Ekoskop”. “Eksploracje” rozpoczną się natomiast tradycyjnie w murach Uniwersytetu Rzeszowskiego – w piątkowy wieczór 24 maja odbędzie się Preludium – pierwsza część trzydniowego wydarzenia. 

O atrakcje podczas “Eksploracji” zadba również Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, który znalazł się w gronie współorganizatorów pikniku. “Seans”, bo tak się nazywa ta część wydarzenia, za który odpowiadać będzie WDK, odbędzie się na zakończenie “Eksploracji” – 26 maja. Pokazu filmu fabularnego będzie połączony z dodatkową prelekcją i pokazami naukowymi. 

– Będzie coś z klimatu DKF-u, coś z popularnonaukowego wykładu – zapowiada Tomasz Michalski ze Stowarzyszenia Upowszechniania Wiedzy „ExploRes”, które jest głównym organizatorem “Eksploracji”. WDK będzie także promował Podkarpackie Centrum Nauki “Łukasiewicz”, które w 2022 roku ma powstać w podrzeszowskiej Jasionce. Cały cykl obejmie ok. 16 godzin ekspozycji, pokazów, prezentacji i warsztatów naukowych.

WSTĘPNY PROGRAM “EKSPLORACJI”

24 maja (piątek) w godz. 18:00-21:00

“Preludium”(inauguracja pikniku).

Lokalizacja: pomieszczenia Uniwersytetu Rzeszowskiego

Główny organizator: Uniwersytet Rzeszowski

Zakres tematyczny: zagadnienia dotyczące makro-obszaru „Nasza Cywilizacja”, prezentujące osiągnięcia cywilizacji w oparciu o zasoby Uniwersytetu Rzeszowskiego.

25 maja (sobota) w godz. 11:00-18:00  

“Piknik”(wydarzenie główne)

Lokalizacja: Pl. AK, ul. Szopena, aL. Lubomirskich, parking RARR, fosa Zamku.

Główny Organizator: Stowarzyszenie ExploRes

Zakres tematyczny: zagadnienia dotyczące wszystkich makro-obszarów wiedzy, łączące naukę, technikę oraz kulturę jako wspólny dorobek cywilizacyjny.

Wystawcami będą instytucje oraz organizacje działające w obszarze oświaty, edukacji nieformalnej, technologii oraz popularyzacji wiedzy: uczelnie, centra nauki, koła naukowe, organizacje pozarządowe, szkoły, muzea, instytucje publiczne i grupy nieformalne.

26 maja (niedziela) 

“Wyprawa” w godz. 11:00-14:00:

– Lokalizacja: zalew, bulwary nad zalewem, rezerwat Lisia Góra

– Główny organizator: Stowarzyszenie “Ekoskop” 

– Zakres tematyczny: zagadnienia dotyczące makro-obszaru „Świat Wokół Nas”, związane z przyrodą, jej ochroną, ekologią i bioróżnorodnością w oparciu o zasoby Stowarzyszenia “Ekoskop”.

“Seans” w godz. 18:00-21:00:

– Lokalizacja: Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, ul. Okrzei 7

– Główny organizator: WDK w Rzeszowie

– Zakres tematyczny: seans filmowy połączony z prelekcjami i pokazami dotyczącymi makro-obszaru „My Ludzie”

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

3 KOMENTARZE

  1. Tego rodzaju imprezy to fantastyczny sposób na pokazanie, że nauka nie musi być ani nudna, ani monotonna. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że coraz więcej dzieci ma problemy z czytaniem – w jednej klasie może być nawet 3-4 dyslektyków. Specjaliści coraz częściej zwracają uwagę, że kłopoty z czytaniem mogą powodować inne problemy o podłożu psychologicznym w tym niskie poczucie własnej wartości, a nawet bóle brzucha czy biegunki… Szkolne niepowodzenia i brak akceptacji wśród rówieśników mogą przekładać się na problemy wychowawcze.

    Jeśli zauważyłeś u swojego dziecka problemy z czytaniem – pomóż mu koniecznie! Nie wiesz jak? Zajrzyj na bloga http://www.szybkieczytaniepodkarpacie.pl – tam znajdziesz przydatne informacje lub zapisz je na specjalny kurs – właśnie trwa nabór na semestr letni dla uczniów klas 4 – 6 ze szkół podstawowych.

Comments are closed.