Zdjęcie: Pixabay

23 godziny, dwa wyzwania i nagrody o wartości 10 tysięcy złotych – to czeka na uczestników #PekaoCoders, hackathonu banku Pekao SA, który odbędzie się w dniach 17-19 maja w Rzeszowie. 

Rzeszowski maraton programowania w ramach cyklu banku Pekao to jeden z 8 hackathonów w różnych miastach w Polsce. Uczestnicy w zespołach pod czujnym okiem grupy mentorów mierzą się z postawionymi przed nimi zadaniami.

Tym razem będą to wyzwania z pogranicza branży finansowej i big data. Aby wziąć udział w wydarzeniu nie trzeba mieć gotowego pomysłu na rozwiązanie ani skompletowanego zespołu. Co ważne, wszyscy uczestnicy prace nad rozwiązaniami zaczynają z jednego poziomu – startują od zera.

Wiesz, jakie dane zbierają terminale płatnicze? Jak można je wykorzystać oraz jak w przejrzysty sposób je zaprezentować? – to tylko niektóre pytania, na które odpowiedzi szukać będą uczestnicy #PekaoCoders. 

– Wydarzenie kierowane jest do studentów i młodych ludzi do 30. roku życia. To doskonały trening, staż i wyzwanie, przed tym co czeka ich w normalnej pracy – twierdzą organizatorzy.

Hackathon rozpocznie się piątkową (17 maja) prezentacją pomysłów. Każdy będzie miał okazję opowiedzieć o proponowanym przez siebie rozwiązaniu oraz zachęcić innych uczestników do pracy w jego zespole.

W sobotę i niedzielę (18-19 maja) uczestnicy wezmą udział w warsztatach i sesjach mentorskich. Hackathon skończy się prezentacją opracowanych projektów przed jury złożonym z przedstawicieli banku, partnerów wydarzenia i zaproszonych ekspertów.

Zwycięski zespół weźmie udział w finale, który odbędzie się pod koniec 2019 roku w Warszawie. Na autorów najlepszych rozwiązań czekają nagrody, których łączna pula w jednym wydarzeniu wynosi 10 tys. zł.

Zapisy do #PekaoCoders i szczegółowe informacje na www.pekaocoders.pl/rzeszow

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama