Zdjęcie: Materiały organizatorów
Reklama

Jeden z popularniejszych utworów operetkowych – „Księżniczka Czardasza”  – rzeszowska publiczność będzie miała okazję zobaczyć już 17 marca w Filharmonii Podkarpackiej.

„Księżniczka Czardasza” to najlepsza i najpopularniejsza trzyaktowa operetka Impre Kalmana i jedna z najczęściej wystawianych na światowych scenach muzycznych. Utwór ten sympatię widzów zyskuje dzięki przebojom, które z pewnością jest w stanie zanucić niejeden z nas, choć czasem może nie mieć pojęcia, że to właśnie twórczość Kalmana.

Ta operetka zachwyca także dynamicznymi układami baletowymi oraz barwnymi frazami muzycznymi. Tłem tej muzycznej opowieści jest ognisty czardasz i podejrzane lokale Budapesztu, zaś motywem przewodnim burzliwa historia miłosna księcia Edwina Lippert-Weylersheim i śpiewaczki Sylvii Varescu.

Edwin, zakochany w artystce teatru „Orpheum”, zamierza zawrzeć z nią związek małżeński. Aby nie dopuścić do skandalu, rodzina księcia sprzeciwia się temu mezaliansowi, tym bardziej, że jest on już zaręczony ze swoją kuzynką Stasi.

Splot wydarzeń sprawia, że Sylvia, po udanym tournée po Ameryce, pojawia się na jednym z balów rodziny Weylersheim i podbija serca wszystkich gości. Jak potoczą się dalsze losy zakochanych bohaterów? Tego dowie się tylko ten, kto przyjdzie na „Księżniczkę…” 17 marca do Filharmonii Podkarpackiej o godz. 17:00.

Zdjęcie: Materiały organizatorów

W operetce, której reżyserem jest Tomasz Białek, na scenie pojawi się 18 osób – w tym 8 solistów, 4 pary baletowe oraz muzycy. Wśród znanych utworów rzeszowska publiczność usłyszy oczywiście „Artystki, z variété…”, „Choć na świecie dziewcząt mnóstwo…”, „Tak całkiem bez dziewczątek na nic świat”.

Bilety w cenie 100 zł można kupić w Filharmonii Podkarpackiej, Podziemnej Trasie Turystycznej oraz online na kupbilecik.pl, biletyna.pl. Rezerwacji miejsc oraz zamówienia grupowe można dokonać dzwoniąc pod numer: 531 531 002 lub pisząc na adres: e-mail: bilety@agencjamuza.pl

Mieliśmy  dla Was jedno podwójne zaproszenie na „Księżniczkę Czardasza”. Aby je otrzymać należało podać prawidłową datę pierwszej premiery operetki. Na odpowiedzi czekaliśmy do niedzieli (10 marca) do godz. 20:00. 

Prawidłowa odpowiedź to: 13 listopada 1915 roku. Jedno podwójne zaproszenie trafia do Sławomira Świerczka. Gratujemy!

(jg)

Zdjęcie: Materiały organizatorów

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: