Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

W marcu rozpocznie się pierwsza tura rekrutacji zarówno do przedszkoli, jak i szkół podstawowych prowadzonych przez miasto Rzeszów. 

Rodzice, jeśli macie w domu przedszkolaka, zbliżają się dla was ważne terminy związane z rekrutacją waszych pociech. Ta, w miejskich przedszkolach zaczyna się 2 marca. Od tego dnia do 16 marca będzie można składać wnioski o przyjecie dziecka do przedszkola. 

Każdy rodzic może taki wniosek złożyć do trzech przedszkoli. To, które zostanie umieszczone na pierwszym miejscu, jest uznawane jako placówka tzw. pierwszego wyboru.  

Lista dzieci, które zakwalifikowały się do przyjęcia zostanie opublikowana 27 marca. Rodzice potwierdzenie woli przyjęcia dziecka będą mogli składać do 3 kwietnia. 8 kwietnia zostanie ogłoszona lista przyjętych.

Niezbędne dokumenty potrzebne przy rekrutacji można znaleźć TUTAJ. 

Jeśli po pierwszej turze rekrutacji okaże się, że są jeszcze wolne miejsca, wówczas zostanie ogłoszony nabór uzupełniający. W tej części rodzice wnioski o przyjęcie będą mogli składać  terminie od 18 do 29 maja.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Lista zakwalifikowanych dzieci zostanie opublikowana do 5 czerwca, a do 15 czerwca rodzice będą musieli pisemnie zdeklarować, czy dziecko będzie uczęszczało do danej placówki. Ostateczna lista przyjętych zostanie opublikowana 19 czerwca. 

W przypadku rekrutacji do szkół podstawowych, terminy są podobne, jak do przedszkoli. Wnioski o przyjęcie można składać między 2 a 16 marca, lista zakwalifikowanych zostanie podana do 27 marca, a wolę przyjęcia trzeba będzie złożyć do 3 kwietnia. Lista ostatecznie zakwalifikowanych uczniów zostanie podana 8 kwietnia. 

Rekrutacja uzupełniająca rozpocznie się 20 kwietnia. Wnioski o przyjęcie będzie trzeba składać do 4 maja tam, gdzie będą wolne miejsca. 13 maja zostanie ogłoszona lista przyjętych, a do 22 mają będzie trzeba złożyć potwierdzenie woli przyjęcia. Ostateczne listy zakwalifikowanych uczniów zostaną opublikowane 27 maja. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama