Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News
Reklama

Niektóre ulice będą częściowo lub całkowicie wyłączone z ruchu. Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

12. Półmaraton Rzeszowski odbędzie się w najbliższą niedzielę, 7 kwietnia. Zawodnicy wystartują o godz. 10:00 sprzed centrum handlowym Millenium Hall.

Dalej trasa będzie przebiegać: al. Kopisto, Trasą Zamkową, ul. Kilara, ul. Szopena, ul. Targową, al. Piłsudskiego lewym pasem ruchu “pod prąd”, ul. Grunwaldzkąul. Jana III Sobieskiego, ul. Gałęzowskiego, ul. Mickiewicza, Rynek, ul. Kościuszki, ul. 3 Maja, al. Lubomirskich, ul. Szopena, ul. Hetmańską, bulwarami nad Wisłokiem.

Uczestnicy półmaratonu bulwarami pobiegną do Mostu Lwowskiego, zawodnicy przebiegną go chodnikiem, następnie skręcą w prawo na bulwary nad Wisłokiem (strona wschodnia), do Mostu Zamkowego i dalej al. Kopisto do Millenium Hall, gdzie będzie meta biegu. Wyznaczona trasę zawodnicy przebiegną dwukrotnie.

– Ulice zaznaczone pogrubioną czcionką będą całkowicie wyłączone z ruchu. Pozostałymi ulicami ruch będzie odbywał się wyznaczonymi pasami, oddzielonymi barierkami i taśmami zabezpieczającymi – poinformował nadkom. Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji.

Pierwsze utrudnienia (niewymagające zamknięcia ulic) mogą wystąpić już od godz. 3:30, kiedy rozpocznie się rozkładanie elementów zabezpieczających. Od 6:00 do 15:00 zamknięty zostanie ruch na al. Kopisto, pomiędzy skrzyżowaniem z al. Rejtana a skrzyżowaniem z ul. Podwisłocze. Na pozostałych ulicach ruch zostanie zamknięty całkowicie lub częściowo od 9:00 do 13:00.

Na poszczególnych odcinkach trasy ruch będzie przywracany stopniowo po przejechaniu radiowozu zamykającego. Utrudnienia powinny zakończyć się do godz. 15:00 wraz z usunięciem elementów zabezpieczających trasę biegu. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego rzeszowskiej komendy.

– W kluczowych miejscach policjanci będą kierować ruchem i wskazywać możliwe objazdy – dodaje nadkom. Adam Szeląg. 

12. Półmaraton Rzeszowski będzie miał również wpływ na rozkład jazdy miejskich autobusów. O szczegółach możecie przeczytać TUTAJ

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

7 KOMENTARZE

 1. Bo to taka moda nastała durna na bieganie po miastach.
  Dziwi tylko jedno:
  – piłkarze grają na stadionach/w halach
  – siatkarze i koszykarze w halach
  – uprawiający sporty motorowe na dedykowanych torach
  Jak widać tylko biegacze należą chyba do warstw, których intelekt nie pozwala wysnuć wniosku, iż można spokojnie wytyczyć sobie zamkniętą, albo częściowo zamkniętą trasę, by sobie pobiegać i nikogo nie wnerwiać.
  Jak zwykle można spodziewać się czereśniaków i ich kipiących intelektem wypowiedzi o tym, że: “rusz d…ę, bo niedziele niehandlowa”, “wyjdź z blachosmrodu” i inne powszechnie używane przez najbardziej sprośne wieśniactwo.
  Być może niedługo te hucpy się wreszcie skończą.

 2. Tak sie zastanawiam kto te trasy ustala,kto to zatwierdza i kto to normalnie ” klepnie”
  To jest poroniony pomysł aby dezorganizowac 200.000 miasto kogoś chyba koń pierdutnoł kopytem w pusty łeb aby wprowadzac taki kociokwik
  Nic nie mam przeciwko biegaczom i całemu działaniu z akcją biegania –
  ale mam przeciwko takiemu rozwiązaniu: trasy biegowe po mieście.
  No jaki to problem aby taką akcje zaplanować np.na uboczu , jaki problem wytyczyc trase bocznymi duktami czy drogami gminnymi gdzie kuń jedzie raz na godzine i można biegac od Głogowa/ bokiem przez Rzeszów do Boguchwały potem sru do Tyczyna i dalej chop do Malawy i sru meta na parkingu pod Auchon a można i trzy razy dookoła jak ktoś ma cug i pare.

  Nie to za trudne aby taką trase zaplnować ,przygotowac i zrobić impreze
  nie łatwiej wyłączyć miasto doprowadzić do balaganu – normalna masakra : Uf !

 3. Znów to samo… blokowanie ruchu w mieście. Czy nie można organizować tych “imprez” na przedmieściach, gdzie nie ma zbyt dużego ruchu kołowego, a jest trochę zieleni i świeżego powietrza? Chyba nie ma nic zdrowego w bieganiu wśród spalin i po drodze asfaltowej?

 4. Super… miasto imitacji jak nic! Blokować część centrum bo kilku “sportofcóf” chce sobie pobiegać. Jak by nie mogli tego robić gdziekolwiek indziej, gdzie nikomu by nie “wadzili”

Comments are closed.