Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Trasa biegu ma 21 km. Została wytyczona ulicami Rzeszowa i bulwarami nad Wisłokiem. Start i meta będą na Rynku. Niektóre ulice zostaną częściowo lub całkowicie wyłączone z ruchu.

Półmaraton rozpocznie się w niedzielę (10 kwietnia) o godz. 9:30. Zawodnicy wystartują z Rynku i pobiegną ulicami: Kościuszki, przez Plac Farny, Sokoła, skręcą w Sobieskiego i dalej Grunwaldzką, Cieplińskiego, Zygmuntowską, Jagiellońską, 3 Maja, Lubomirskich, Szopena, Hetmańską, Wincentego Pola – do bulwarów nad Wisłokiem.

Bulwarami zawodnicy pobiegną do Lisiej Góry, tam zawrócą i przez Olszynki na Wisłokiem do ul. Szopena, a następnie Słowackiego i później już prosto do Rynku, gdzie będzie meta. Wyznaczoną trasę zawodnicy przebiegną dwukrotnie. Ulice zaznaczone pogrubioną czcionką będą całkowicie wyłączone z ruchu.

Pozostałe ulice będą zwężone, oddzielone barierkami i taśmami zabezpieczającymi. Na alejach Piłsudskiego i Cieplińskiego zawodnicy pobiegną lewym pasem przeciwnie do kierunku jazdy. Częściowo zamknięty będzie również Plac Śreniawitów. Tam ruch będzie odbywał się tylko od ulicy Lisa Kuli do Dąbrowskiego i w przeciwnym kierunku.

– Most Zamkowy będzie całkowicie zamknięty – informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie. 

Pierwsze utrudnienia rozpoczną się ok. godz. 3:00 nad ranem, wtedy organizatorzy będą rozkładać na ulicach barierki ochronne. Cała trasa zamknięta będzie zamknięta w godz. 8:00-13:00. Na poszczególnych odcinkach trasy ruch będzie przywracany stopniowo. Utrudnienia powinny się zakończyć do godz. 14:00.  

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą policjanci z wydziału ruchu drogowego rzeszowskiej komendy. W kluczowych miejscach funkcjonariusze będą kierować ruchem i wskazywać możliwe objazdy.

W godz. ok. 8:30-12:30 miejskie autobusy, kursujące ulicą Hetmańską, Szopena, Targową, będą jeździły przez ulice Wincentego Pola, Dąbrowskiego, Lisa-Kuli i Cieplińskiego. Natomiast autobusy kursujące na odcinku trasy Lisa-Kuli – Kopisto pojadą alejami Piłsudskiego oraz Rejtana.

Zdjęcie: materiały organizatorów

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama