Stowarzyszenie „Eko-Karpatia” zaprasza do udziału w Rzeszowie w niedzielnym (29 listopada) Marszu dla Klimatu. Marsz zakończy zasadzenie drzew na Olszynkach.

Marsz rozpocznie się o godz. 12:00 na rzeszowskim Rynku. Marsz jest częścią światowego wydarzenia Marsz dla Klimatu 2015 związanego z rozpoczęciem obrad konferencji Klimatycznej COP 21 w Paryżu.

30 listopada światowi przywódcy spotykają się w Paryżu i rozpoczynają negocjacje w sprawie kolejnego porozumienia klimatycznego (COP21). Uczestnicy paryskiej konferencji wypracują globalne porozumienie w sprawie redukcji emisji gazów cieplarnianych.

– Niezależnie od ich postanowień wiemy, że energia odnawialna to dobra energia dla klimatu i dla ludzi. Na całym świecie rośnie poparcie dla wytwarzania energii ze słońca, wody czy wiatru i Polska pod tym względem nie jest wyjątkiem, bo aż 92 proc. obywateli i obywatelek naszego kraju opowiada się za rozwojem odnawialnych źródeł energii – tłumaczą organizatorzy rzeszowskiego Marszu.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

W najbliższą niedzielę (29 listopada) ludzie z całego świata wyjdą na ulice, aby okazać solidarność w obliczu zagrożenia naszej planety. Będą się domagać od polityków jasnych deklaracji, że zostaną podjęte skuteczne środki przeciwdziałania katastrofalnej zmianie klimatu.

– Pokażcie Wasze poparcie dla energii odnawialnej i lepszego klimatu! Przyjdźcie na rzeszowski rynek. Razem nam się uda! – zachęcają organizatorzy Marszu.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama