Reklama

Stowarzyszenie „Eko-Karpatia” zaprasza do udziału w Rzeszowie w niedzielnym (29 listopada) Marszu dla Klimatu. Marsz zakończy zasadzenie drzew na Olszynkach.

Marsz rozpocznie się o godz. 12:00 na rzeszowskim Rynku. Marsz jest częścią światowego wydarzenia Marsz dla Klimatu 2015 związanego z rozpoczęciem obrad konferencji Klimatycznej COP 21 w Paryżu.

30 listopada światowi przywódcy spotykają się w Paryżu i rozpoczynają negocjacje w sprawie kolejnego porozumienia klimatycznego (COP21). Uczestnicy paryskiej konferencji wypracują globalne porozumienie w sprawie redukcji emisji gazów cieplarnianych.

– Niezależnie od ich postanowień wiemy, że energia odnawialna to dobra energia dla klimatu i dla ludzi. Na całym świecie rośnie poparcie dla wytwarzania energii ze słońca, wody czy wiatru i Polska pod tym względem nie jest wyjątkiem, bo aż 92 proc. obywateli i obywatelek naszego kraju opowiada się za rozwojem odnawialnych źródeł energii – tłumaczą organizatorzy rzeszowskiego Marszu.

W najbliższą niedzielę (29 listopada) ludzie z całego świata wyjdą na ulice, aby okazać solidarność w obliczu zagrożenia naszej planety. Będą się domagać od polityków jasnych deklaracji, że zostaną podjęte skuteczne środki przeciwdziałania katastrofalnej zmianie klimatu.

– Pokażcie Wasze poparcie dla energii odnawialnej i lepszego klimatu! Przyjdźcie na rzeszowski rynek. Razem nam się uda! – zachęcają organizatorzy Marszu.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

3 KOMENTARZE

  1. Ekoterroryści gorsi od muzłuman. Tamtych przynajmniej łatwo rozpoznać po worku na głowie albo ciapatym kolorze ryja. Tu jest zdecydowanie trudniej. Ps. czy ekolodzy też kaczuszki nakarmią? W niedziele ma śnieg padać. Weżcie se łopate do śniegu. Łopata to drewniany trzonek(o zgrozo ściete drzewo) i plastikowe do zbierania śniegu(ropa!) Wychodzi że będą chuchać na zmarzniętą glebe żeby być w zgodzie z ekosektą.

  2. Jak się na dany temat nie ma informacji to się nie wypowiada. Jest zgoda od Zarządu Zieleni Miejskiej. Sadzenie drzew i dbanie o przyrodę nie jest łamaniem prawa proszę Pana/i.

  3. Połowa Olszynek ma właściciela druga należy do państwa. Ot tak nie można sadzić ani na cudzym ani na państwowym! Za to jest mandat. To w gazecie namawiacie do łamania prawa?

    Niedopuszczalne żeby ot tak po uważaniu sadzić cokolwiek w parku!

Comments are closed.