Zdjęcie: Kamil Pudełko / Rzeszów News

„Jaka Polska w Europie?” – pod takim hasłem w najbliższą niedzielę (11 lipca) na rzeszowskich bulwarach odbędzie się Piknik Europejski. Weźmie w nim udział europoseł Robert Biedroń. 

„Wracamy do życia! Wpadnij na piknik z Robertem z Biedroniem. Podczas spotkania porozmawiamy w miłej, słonecznej atmosferze o tym, jak urządzić wspólnie Polskę po pandemii” – zapraszają organizatorzy. 

Twierdzą, że w bardzo trudnym czasie pandemii wiele osób na własnej skórze doświadczyło, jak słabo działa ochrona zdrowia, rynek pracy czy edukacja.

„Musimy wykorzystać ten trudny okres w nadzieję na inną Polskę. Polskę, w której mamy sprawnie działającą ochronę zdrowia, nowoczesną edukację czy rynek pracy dostosowany do współczesności” – uważają organizatorzy Pikniku Europejskiego.

Weźmie w nim udział Robert Biedroń, obecnie europoseł, założyciel Wiosny w 2019 roku. Partia została rozwiązana 11 czerwca br. Już w grudniu 2019 r. Wiosna połączyła się z SLD, tworząc z Sojuszem wspólnie Nową Lewicę. 

Piknik Europejski pod hasłem „Jaka Polska w Europie?” na rzeszowskich bulwarach przy nieczynnej fontannie odbędzie się w niedzielę (11 lipca). Początek o godz. 15:30. Wcześniej Biedroń weźmie w identycznym pikniku w Tarnowie. 

Z Rzeszowa Robert Biedroń pojedzie do Krosna. To jego rodzinne strony. Biedroń urodził się w Rymanowie, jest znanym działaczem na rzecz osób LGBT, w latach 2001-2009 stał na czele Kampanii Przeciw Homofobii, której był założycielem i pierwszym prezesem. 

W 2011 r. Biedroń został posłem Ruchu Palikota, od 2014 do 2018 roku był prezydentem Słupska. W 2019 r. wybrano go z list Wiosny na europosła. W 2020 r. startował na prezydenta RP. Popierany przez Lewicę zajął szóste miejsce, zdobywając 432 tys. głosów.

„Jaka Polska w Europie” to cykl spotkań, w których bierze udział Robert Biedroń. W sobotę odwiedzi Radom i Kielce, a w niedzielę Tarnów i Rzeszów. W Krośnie w poniedziałek zaplanowana jest konferencja prasowa z udziałem Biedronia. 

W miniony weekend Robert Biedroń był na Piknikach Europejskich w Mielnie, Pile i Włocławku. 

Zdjęcie: materiały organizatorów

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama