W niedzielę na Podpromiu walka Szpilka – Różański. Szpilka opuszcza konferencję [FOTO]

Ponad 2000 kibiców zobaczy na Podpromiu niedzielną walkę bokserską związanego z Rzeszowem Łukasza Różańskiego z popularnym Arturem Szpilką. Zwycięzca pojedynku otworzy sobie drogę do walki o tytuł mistrza świata WBC.

 

15. Knockout Boxing Night na rzeszowskim Podpromiu (30 maja) będzie pierwszą galą bokserską w Polsce z udziałem publiczności po poluzowaniu obostrzeń pandemicznych. Walką wieczoru będzie starcie niepokonanego do tej pory na zawodowym ringu Łukasza Różańskiego z Rzeszowa i pochodzącego z Wieliczki Artura Szpilki, popularnego „Szpili”. 

Różański do tej pory zanotował 13 zwycięstw, z czego aż 12 przez nokaut. Wygrywał m.in. z byłym mistrzem Europy Michaelem Sprottem i byłym pretendentem do tytułu mistrza świata Albertem Sosnowskim, ale jego najcenniejszy „skalp” to zwycięstwo nad Izu Ugonohem, przed własną publicznością w 2019 roku na Stadionie Miejskim. 

Biletów już nie ma

Teraz przyszedł czas na największy sprawdzian w karierze Różańskiego. „Szpila”, pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej, wraca po ponad rocznej przerwie od boksowania. Szpilka wygrywał i przegrywał z najlepszymi: zwycięstwo nad Tomaszem Adamkiem czy Dominikiem Guinnem, porażka z Deontayem Wilderem i Dereckiem Chisorą.

Dla Artura Szpilki pojedynek z Łukaszem Różańskim to „być albo nie być” zwłaszcza, że zwycięzca zmierzy się w kolejnej walce o tytułu mistrza świata WBC. W tej najbliższej na Podpromiu stawką jest pas International nowej kategorii wagowej WBC Bridgerweight.

Różański i Szpilka w czwartek spotkali się w ratuszu. Miasto Rzeszów dokłada do gali ok. 300 tys. zł. – Wartość reklamowa dla miasta jest bezdyskusyjna – uważa Marek Bajdak, pełniący funkcję prezydenta Rzeszowa. Gala jest jedną z dwóch dużych imprez sportowych w tym roku w Rzeszowie. Drugą jest Tour de Pologne. 

Niedzielna walka cieszy się ogromną popularnością. Bilety rozeszły się w kilka dni, nie były najtańsze – zaczynały się od 90 zł. Na trybunach Podpromia zasiądzie 2150 osób. Zgodnie z wymogami sanitarnymi zajętych może być maksymalnie 50 procent miejsc. Telewizja nie pokaże gali, obejrzeć ją można tylko w systemie pay-per-view. Koszt – 17,99 zł. 

– Sprzedaż jest na bardzo wysokim poziomie – twierdzi Jacek Szelągowski, wiceprezes Knockout Promotion, ale nie ujawnia szczegółów. 

Szpika odmawia zeznań

Różański i Szpilka w ratuszu nie usiedli obok siebie. Szpilka, jak zwykle, zachowywał się nonszalancko. Nie chciał odpowiadać na pytania dziennikarzy. – Tydzień temu odciąłem się od mediów społecznościowych. Czuję się pewnie. Odmawiam składania zeznań – mówił „Szpila”. Do ratusza przyszedł z oporem. Z Różańskim chciał spotkać się dopiero na ringu.  

Szpilka nie wytrzymał i po 15 minutach opuścił ratusz, założył bluzę, okulary przeciwsłoneczne i poszedł na Rynek do ogródka letniego Lord Jacka.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Łukasz Różański do walki przygotowywał się bardzo długo, ma za sobą najwięcej sparingów. – Czuję się świetnie, nie mam kontuzji. Cieszę się, że mogę wystąpić przed własną publicznością. Mam nadzieję, że jej doping mnie poniesie. Czy jestem silniejszy po walce z Izu? To się okaże. Na pewno jestem bardziej doświadczony – mówi Różański. 

Twierdzi, że nie zastanawia się, czy po wygranej z Szpilką jego rywal definitywnie zakończy karierę bokserską. – Chciałbym spełnić swoje marzenie i dojść do walki o mistrzostwo świata – mówi rzeszowski zawodnik.

Zawodowcy i influencerzy 

Podczas gali dojdzie także do pojedynku Mateusza Masternaka, mistrza Europy i pretendenta do tytułu mistrza świata wagi junior ciężkiej, z powracającym po kontuzji Adamem Balskim. Z kolei Paweł Stępień, najlepszy polski pięściarz wagi półciężkiej, zmierzy się z Dennebem Diazem (14-0, 11 KO).

To trzy najważniejsze walki o pas, ale w Rzeszowie zobaczymy jeszcze tarnowianina Damiana Kiwiora (8-1-1, 1 KO) w starciu z Pablo Mendozą (9-8, 9 KO).

Częścią gali będą też pojedynki bokserskie popularnych influencerów. Finaliści rajskiego show TVN „Hotelu Paradise” – Bartosz Graczyk i Michał Choiński zmierzą się na dystansie 3 rund po 3 minuty. W innym pojedynku Szymon „Taxi Złotówa” Wrzesień zmierzy się z Tomkiem „Fit Dzikiem” Łomnickim. „Taxi Złotówa” ostatnio pokonał Marcina Najmana.

Najwyższy reżim sanitarny 

Niedzielna gala rozpocznie się o godz. 18:00. Na Podpromie będzie można wchodzić już od 17:00. Organizatorzy apelują, by przyjść jak najwcześniej. – Kibiców czekają skomplikowane procedury antycovidowe. Pandemia delikatnie ustąpiła, ale nie zniknęła. Gala będzie się odbywała w najwyższym reżimie sanitarnym – wyjaśnia Jacek Szelągowski. 

Walkę wieczoru Łukasza Różańskiego i Artura Szpilki zaplanowano na godz. 21:00. Jest rozpisana na 10 rund. W piątek (28 maja) o 18:00 w Millenium Hall odbędzie się oficjalny trening medialny. Wstęp wolny. Ceremonię ważenia zaplanowano zaś na sobotę na 17:30. Jest ona zamknięta dla publiczności, na żywo będzie dostępna na Facebooku KnockOut.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama