Zdjęcie: Materiały Szymona Hołowni

Podkarpacie jest na liście weekendowej trasy wyborczej Szymona Hołowni, kandydata na prezydenta RP. W najbliższą niedzielę spotka się z mieszkańcami Dębicy i Rzeszowa. 

Szymon Hołownia, który w ostatnich sondażach zajmuje trzecie miejsce, za Andrzejem Dudą (PiS) i Rafałem Trzaskowskim (Koalicja Obywatelska), weekend wyborczy zaczyna w sobotę od spotkania z mieszkańcami Warszawy, potem pojawi się w Otwocku, gdzie na co dzień mieszka. W sobotę będzie jeszcze w Puławach i Lublinie. 

W niedzielę jeszcze Hołownia weźmie udział w porannym briefingu w Lublinie, a następnie pojedzie do Godziszowa, by potem pokazać się na Podkarpaciu. Wizytę w naszym regionie zacznie od Dębicy. Z mieszkańcami spotka się o godz. 17:00 na dębickim Rynku.

Wieczorem Szymon Hołownia będzie w Rzeszowie. Najpierw o 19:00 spotka się z podkarpackimi samorządowcami, którzy mają mu udzielić oficjalnego poparcia w wyborach. Według nieoficjalnych informacji z Hołownią ma być dwóch prezydentów podkarpackich miast.

Na spotkaniu mają być również podkarpaccy radni i wójtowie. Łącznie kilkanaście osób. Sztab Szymona Hołowni nazwisk na razie nie zdradza. Pierwotnie o 20:30 na rzeszowskim Rynku planowano rozpoczęcie spotkania Hołowni z mieszkańcami stolicy województwa. W sobotę sztabowcy Hołowni poinformowali, że spotkanie rozpocznie się jednak o 19:30. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Wiemy, że na Podkarpaciu przeważnie wybory wygrywa PiS, ale dla Szymona Hołowni to nie ma znaczenia. On chce rozmawiać ze wszystkimi ludźmi. Jak Szymon Hołownia zostanie prezydentem Polski, to będzie prezydentem ludzi zarówno z Podkarpacia, jak i Opolszczyzny – mówi Zofia Wojtkowska ze sztabu wyborczego Szymona Hołowni.  

W podkarpackim wolontariacie Szymona Hołowni jest m.in. Marcin Jurzysta, znany z tego, że wcześniej działał w Koalicji Obywatelskiej oraz Wiośnie Roberta Biedronia. W całym kraju dla Hołowni pracuje 12 tysięcy wolontariuszy, na Podkarpaciu jest ich ponad 200. 17 lutego w Rzeszowie w Millenium Hall otwarto biuro Szymona Hołowni. 

Wybory na prezydenta RP odbędą się 28 czerwca. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama