Wyścigi wielowirnikowców będą główną atrakcją niedzielnego (11 września) Dron Show Rzeszów 2016, który odbędzie się na Stadionie Miejskim. Atrakcji będzie jeszcze więcej.

Organizatorem drugiej edycji Dron Show Rzeszów jest Centrum Naukowo-Technologiczne Systemów Bezzałogowych. Za pośrednictwem imprezy, która będzie miała charakter otwartego pikniku, chce promować rozsądne i bezpieczne wykorzystywanie systemów bezzałogowych oraz ukazać ich różnorodność.

Drona Show Rzeszów jest jest zarówno dla pasjonatów modelarstwa, operatorów UAV, ekspertów w dziedzinie bezzałogowych statków powietrznych, osób związanych z nauką i biznesem, jak również rodzin z dziećmi, które chcą w ciekawy sposób poznać pasjonujący świat fizyki, chemii i lotnictwa.

Impreza będzie podzielona na 3 strefy: widzów, dydaktyki i wystawców. W tej pierwszej prezentowane będą wielowirnikowce. Główną atrakcją będą wyścigi dronów na trasie liczącej ok. 460 m. Przewidziano na niej 11 zakrętów i sześć bramek, w tym jedna podwójna. Poziom trudności ma być średni.

– W wyścigu weźmie udział ok. 25 dronów – mówi Grzegorz Łobodziński, prezes Centrum Naukowo-Technologicznego Systemów Bezzałogowych. Dla trzech najlepszych zawodników przewidziano nagrody.

Wyścigi będą podzielone na rundy kwalifikacyjne, eliminacyjne i finałowe. W przerwach między rundami odbywa się mają prezentacje bezzałogowców, m.in. freestyle, śmigłowce.

W strefie wystaw będą firmy przede wszystkim z branży lotnictwa i bezzałogowców, ale również z dziedzin automatyki i robotyki oraz te, które wykorzystują nowoczesne technologie, np. druk 3D.

– Spodziewamy się około 15 pilotów-operatorów dronów, a także 12-13 wystawców, u których będzie można również zasięgnąć opinii na temat działania tych urządzeń. Przy stoiskach będzie można porozmawiać z twórcami elementów lotniczych, producentami wielowirnikowców oraz przedstawicielami wielu przedsiębiorstw związanych z branżą lotniczą i nowymi technologiami – dodaje Łobodziński.

Myślisz, że fizyka i chemia to nuda? W strefie dydaktyki odbywać się będą pokazy naukowe. Dzieci będą mogły zbudować własnego robota z klocków Lego oraz pobawić się na makietach robotycznych. Będą również symulatory lotów i zajęcia z Arduino.

Dron Show Rzeszów rozpocznie się na Stadionie Miejskim przy ul. Hetmańskiej o godz. 10:30 i potrwa do 18:00. Wstęp bezpłatny.

(ak)

PROGRAM

Dla pilotów/operatorów

– 7:30 – odprawa pilotów/operatorów z Koordynatorem. Obowiązkowa dla wszystkich pilotów/operatorów

– 8:00-10:00 – Loty sprawdzające i testy dopuszczające do prezentacji bezzalogowców.
Obowiązkowe dla pilotów/operatorów biorących udział w prezentacjach bezzałogowców

– 8:00-8:30 – Dopuszczenia techniczne sprzętu do zawodów wielowirnikowców. Obowiązkowe dla pilotów/operatorów biorących udział w wyścigach wielowirnikowców

– 8:30 – 10:45 – Loty treningowe dla startujących w wyścigach wielowirnikowców.

Dla odwiedzających:

– 10:30 – Otwarcie bram stadionu i wszystkich stref imprezy dla odwiedzających.
Strefa widzów, Strefa dydaktyki, Strefa wystawiennicza, Strefa atrakcji, Strefa gastronomi.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Strefa widzów (górna cześć trybuny wschodniej)

– 10:45 – Pierwsze prezentacje bezzałogowców

– 11:00 – Rozpoczęcie wyścigów wielowirnikowców – I część rund kwalifikacyjnych

– 12:00 – Oficjalne otwarcie imprezy przez Organizatorów

– 12:15 – 17:30:

* II część rund kwalifikacyjnych, rundy eliminacyjne oraz rundy finałowe

* Prezentacje bezzałogowców m.in. freestyle, śmigłowce (w przerwach między rundami wyścigów_

– 17:45 – Wręczenie nagród dla zwycięzców wyścigów.

Strefa dydaktyki

10:30 – 18:00 – Doświadczenia z chemii i fizyki, symulatory lotów, zabawy z robotami LEGO, zajęcia z Arduino i wiele innych atrakcji

Strefa wystawców (przestrzeń wystawiennicza przy trybunie wschodniej)

– 10:30 – 18:00 – Stoiska:

* Twórców autorskich systemów bezzałogowych

* Kół Naukowy uczelni

* Ekspertów z dziedziny lotnictwa

* Członków Klastrów działających na Podkarpaciu.

– 18:00 – Podsumowanie imprezy i zakończenie.

– 18:30 – Zamknięcie wszystkich stref dla odwiedzających

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama