Dzisiaj (12 czerwca) w Rzeszowie odbędzie się kolejna impreza biegowa – Rzeszowska Piątka. To oznacza, że będą utrudnienia w ruchu, zmieni się również rozkłady jazdy niektórych autobusów MPK.

[Not a valid template]

 

Rzeszowska Piątka to nowa impreza biegowa w mieście. Odbędzie się ona na Stadionie Miejskim przy ul. Hetmańskiej. Tam będzie start i meta oraz biuro zawodów.

Uczestnicy 5-kilometrowego dystansu biec będą ulicami Hetmańską, przez Plac Śreniawitów, ul. Szopena, ul. Kilara przez Olszynki, bulwary nad Wisłokiem do al. Powstańców Warszawy.

Następnie zawodnicy pobiegną chodnikiem wzdłuż al. Powstańców Warszawy do Stadionu Miejskiego. Bieg główny wystartuje o godz. 12:00. Wcześniej, od godz. 9:30 na krótszych dystansach rywalizować będą uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Na czas Rzeszowskiej Piątki część ulic w mieście będzie całkowicie zamkniętych, policja przewiduje chwilowe utrudnienia w ruchu. Choć impreza rozpocznie się o 9:30 to utrudnienia pojawią się podczas drugiego i trzeciego etapu.

O 11:45 na trasę wyruszą osoby niepełnosprawne na wózkach inwalidzkich. 15 minut później wbiegną na nią uczestnicy biegu na 5 km. Trasa obu biegów została wytyczona tak samo.

Pierwsze utrudnienia mogą pojawić się około 11:00, gdy organizatorzy rozpoczną ustawianie elementów zabezpieczających trasę. O 11:30 policjanci zamkną cała ulicę Hetmańską i fragment ul. Szopena od Placu Śreniawitów do skrzyżowania ulic Słowackiego i Kilara.

Policja przewiduje, że biegi zakończą się o 13:00. Do tej godziny powinny zostać złożone zabezpieczenia. Policjanci będą puszczali ruch bezpośrednio po przebiegnięciu ostatnich zawodników.

– Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności – podkreśla Adam Szeląg z rzeszowskiej policji.

Jak będą jeździły autobusy MPK?

Z utrudnieniami muszą się także liczyć pasażerowie autobusów MPK. Od ok. 11:30 do  ok. 12:30 zostanie zamknięty ruch kołowy na ul. Hetmańskiej (w obu kierunkach). Autobusy linii 5, 6, 7, 8, 12, 13, 26, 34 i 37 pojadą objazdami.

Linie 5, 6, 13 i 37 dojadą do przystanku Szopena Filharmonia, następnie przez Most Zamkowy, ul. Podwisłocze do Powstańców Warszawy Dom Studenta, dalej trasą bez zmian, z pominięciem przystanków na ul. Kilara, Hetmańskiej (wszystkie w obu kierunkach), Powstańców Warszawy stadion.

Linie 7 i 12 dojadą do przystanku Szopena Filharmonia, następnie przez Most Zamkowy, ul. Podwisłocze do Kwiatkowskiego zapora, dalej trasą bez zmian, z pominięciem przystanków na ul. Kilara, Hetmańskiej (wszystkie w obu kierunkach), Powstańców Warszawy stadion, Powstańców Warszawy zapora.

Linie 8 i 34 dojadą do przystanku Lisa-Kuli, następnie przez Kilara, Most Zamkowy, ul. Podwisłocze do Powstańców Warszawy Dom Studenta, dalej trasą bez zmian, z pominięciem przystanków na ul. Hetmańskiej (wszystkie w obu kierunkach), Powstańców Warszawy stadion.

Linia 26 dojedzie do przystanku Lisa-Kuli, następnie przez Kilara, Most Zamkowy do Kopisto dalej trasą bez zmian, z pominięciem przystanków na ul. Hetmańskiej (wszystkie w obu kierunkach), Powstańców Warszawy stadion, Powstańców Warszawy zapora, Podwisłocze (wszystkie w obu kierunkach).

Na trasie objazdu obowiązują wszystkie przystanki.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama