W niedzielę Konwencja Wojewódzka PiS w Jasionce. Z Morawieckim i Kaczyńskim

Fot. Patryk Ogorzałek / Rzeszów News. Na zdjęciu Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki będą głównymi gośćmi podkarpackiej Konwencji Wojewódzkiej PiS, która w niedzielę (7 października) odbędzie się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce koło Rzeszowa. 

Organizatorzy konwencji spodziewają się, że do Jasionki przyjedzie około 2000 działaczy PiS z całego Podkarpacia. Miejsce – CWK – nie jest przypadkowe. To powstały w 2016 roku obiekt, którym zarządza samorząd wojewódzki, gdzie rządzi PiS. Podkarpacie to jedyny region, gdzie władza jest w rękach partii Jarosława Kaczyńskiego.

Niedzielna Konwencja Wojewódzka PiS w Jasionce jest związana z trwającą kampanią wyborczą do samorządu – wybory odbędą się 21 października. Do bastionu PiS przyjedzie prezes partii Jarosław Kaczyński oraz premier RP Mateusz Morawiecki. Zaplanowane są wystąpienia obu polityków. Głos zabierze też poseł Wojciech Buczak, kandydat PiS na prezydenta Rzeszowa. 

Konwencja rozpocznie się o 12:00. – Przedstawimy najważniejsze punkty programu rozwoju Podkarpacia, zarówno związane z dostępnością komunikacyjną regionu, ale również budową na Podkarpaciu obiektów kultury, sportu, rekreacji, a także promocji województwa – mówi nam Tomasz Poręba, podkarpacki europoseł i jednocześnie szef ogólnopolskiej kampanii samorządowej PiS. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Niedzielna Konwencja Wojewódzka w Jasionce jest kolejną w ramach kampanii samorządowej PiS. Jej „twarzą” jest premier Mateusz Morawiecki. – Chcemy również pokazać, że Podkarpacie to miejsce, gdzie dzięki zgodnej i harmonijnej współpracy rządu z władzami województwa z ramienia naszej partii, udało się bardzo dużo dobrego zrobić, a plany mamy również ambitne – mówi Tomasz Poręba. 

PiS na Podkarpaciu rządzi od 2013 roku. W ostatnich wyborach samorządowych w 2014 roku osiągnęło tutaj najlepszy wynik w kraju – PiS zdobyło 53 procent głosów. Na Podkarpaciu była także jedna z najwyższych frekwencji w wyborach – 50,62 proc. Lepsza była tylko na Mazowszu (51,07 proc.) i w województwie świętokrzyskim (53,25 proc.).

Fot. Bartosz Frydrych / Rzeszów News. Na zdjęciu Mateusz Morawiecki

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama