W niedzielę Konwencja Wojewódzka PiS w Jasionce. Z Morawieckim i Kaczyńskim

8
Fot. Patryk Ogorzałek / Rzeszów News. Na zdjęciu Jarosław Kaczyński
Reklama

Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki będą głównymi gośćmi podkarpackiej Konwencji Wojewódzkiej PiS, która w niedzielę (7 października) odbędzie się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce koło Rzeszowa. 

Organizatorzy konwencji spodziewają się, że do Jasionki przyjedzie około 2000 działaczy PiS z całego Podkarpacia. Miejsce – CWK – nie jest przypadkowe. To powstały w 2016 roku obiekt, którym zarządza samorząd wojewódzki, gdzie rządzi PiS. Podkarpacie to jedyny region, gdzie władza jest w rękach partii Jarosława Kaczyńskiego.

Niedzielna Konwencja Wojewódzka PiS w Jasionce jest związana z trwającą kampanią wyborczą do samorządu – wybory odbędą się 21 października. Do bastionu PiS przyjedzie prezes partii Jarosław Kaczyński oraz premier RP Mateusz Morawiecki. Zaplanowane są wystąpienia obu polityków. Głos zabierze też poseł Wojciech Buczak, kandydat PiS na prezydenta Rzeszowa. 

Konwencja rozpocznie się o 12:00. – Przedstawimy najważniejsze punkty programu rozwoju Podkarpacia, zarówno związane z dostępnością komunikacyjną regionu, ale również budową na Podkarpaciu obiektów kultury, sportu, rekreacji, a także promocji województwa – mówi nam Tomasz Poręba, podkarpacki europoseł i jednocześnie szef ogólnopolskiej kampanii samorządowej PiS. 

Niedzielna Konwencja Wojewódzka w Jasionce jest kolejną w ramach kampanii samorządowej PiS. Jej „twarzą” jest premier Mateusz Morawiecki. – Chcemy również pokazać, że Podkarpacie to miejsce, gdzie dzięki zgodnej i harmonijnej współpracy rządu z władzami województwa z ramienia naszej partii, udało się bardzo dużo dobrego zrobić, a plany mamy również ambitne – mówi Tomasz Poręba. 

PiS na Podkarpaciu rządzi od 2013 roku. W ostatnich wyborach samorządowych w 2014 roku osiągnęło tutaj najlepszy wynik w kraju – PiS zdobyło 53 procent głosów. Na Podkarpaciu była także jedna z najwyższych frekwencji w wyborach – 50,62 proc. Lepsza była tylko na Mazowszu (51,07 proc.) i w województwie świętokrzyskim (53,25 proc.).

Fot. Bartosz Frydrych / Rzeszów News. Na zdjęciu Mateusz Morawiecki

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

8 KOMENTARZE

  1. PiS walczył o wolne niedziele żeby do kościoła iść, spędzać czas z rodziną apotem jeżdżą z propagandą i „zmuszają” wyznawców do bicia braw. Pewnie dlatego dziś tu będą bo niedziela jest handlowa i ludzie do kościoła nie muszą iść?

  2. Z tego wynika że to mieszkańcy zdecydują czy warto wspołracowac z obecnym rzadem PIS który ma fundusze i może wspierać inwestycje na Podkarpaciu czy wspierać stare zacementowane układy od 2002 roku jeszcze z czasów PRL.W Urzędzie Miasta wstawiane są na stołki albo byli koledzy z PZPR,SLD jak Kowalska,Kamiński albo członkowie rodzin rodzin byłych działaczy PZPR.Ale nie lepiej były w Urzędzie Marszałkowskim za czasów Mirosława K.który podobno załatwiał pracę tylko dla tych którzy ulegli urokowi marszałka.Bywało podobno, że bez wizyty w służbowym mieszkaniu opłacanym przez U.M przewijały się przyszłe pracownice, których niekiedy polecał główny kadrowy z ,,zielonej koniczynki,, Jan B. który wsadził na siłę z akceptacją ,,Donka,,z Sopotu ,, ciotkę,, Grażynkę na stołek vice-wojewody w UW.

  3. Morawiecki pracuje na swoim stanowisku (czyli prezesa rady ministrów) ? Czy jest zwykłym członkiem pisu i angażuje się w kampanię?! Bo jak narazie kasę za stołek bierze a pracy swojej nie wykonuje!!!!

  4. Zapewne będzie wstawka na konwencji PIS w Jasionce o ,,podkarpackiej ośmiornicy,, o ,,układzie rzeszowskim,, i roli byłego podkarpackiego barona PSL, Jan B ps,,sztabka,,a może o ściąganiu islamskich uchodzców do Rzeszowa, wbrew woli mieszkańców miasta.W mieście ,, na ul. 3 maja,, mówią że naczelnik nakazał zięciowi do czasu wyborów wyjechał do drewnianego domku pod Niebylcem żeby nie szpanował Hummer H1.

Comments are closed.