Już po raz 6. ulicami Rzeszowa przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Marsz odbędzie się w niedzielę (31 maja).

– Marsz w dzisiejszych czasach, gdy tak nachalnie walczy się z rodziną, małżeństwem i życiem, jest formą naszego świadectwa i manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego – twierdzi diecezja rzeszowska, która włączyła się w organizację Marszu dla Życia i Rodziny.

Głównym organizatorem marszu jest fundacja Pro Prawo – Prawo do Życia na czele z Jackiem Kotulą, znanym rzeszowskim obrońcą życia.

– W tym roku pragniemy zwrócić szczególną uwagę na priorytetową rolę rodziców w wychowaniu swoich dzieci, domagając się, by szkoła była przyjazna rodzinie – tłumaczy Kotula.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Impulsem do podjęcia tego zagadnienia są takie wydarzenia jak: aktywność seksedukatorów w szkołach, ratyfikacja konwencji przemocowej, dostępność „pigułki śmierci” bez recepty dla nastoletniej młodzieży, zignorowanie przez rząd miliona podpisów rodziców w sprawie posyłania sześciolatków do szkoły, czy jak wskazują badania ograniczenie funkcji wychowawczej rodziców na rzecz tzw. „autorytetów” – dodaje Jacek Kotula.

Marsz Dla Życia i Rodziny rozpocznie się w niedzielę przy kościele Chrystusa Króla w Rzeszowie. O godz. 13:30 będzie msza św. a po niej, o godz. 14:30, uczestnicy marszu przejdą ulicami ks. Jałowego, Sokoła, Sobieskiego, Targową, Mickiewicza na rzeszowski Rynek i włączą się w obchody Dnia Matki i Dziecka organizowane przez Caritas.

Marsz jest również częścią Festynu Rodzinnego „Bądźmy razem”.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama